Слухай онлайн
Культура

Відбулася презентація документального проєкту про гурт “ДахаБраха”

В рамках чотирнадцятого конкурсу відбору кінопроєктів за напрямом "Неігрові фільми" відбулася презентація документального проєкту про гурт “ДахаБраха”

Повнометражна стрічка “ДахаБраха. Шлях” від режисерки Анни Корж - один з найочікуваніших документальних проектів на сьогоднішній день в Україні. 

Це історія про сучасний український етно-хаос гурт “ДахаБраха”, який робить величезний внесок в українську культуру, популяризацію культурного коду та етніки упродовж 15-ти років своєї кар’єри в різних куточках світу.

За два роки знімальна група проїхала з музикантами майже 40 000 км., побувала в 15-ти містах та в 4-х країнах: відзняла гастрольний тур у США, концерти в Франції, запис нового альбому в Бразилії. А також наприкінці 2019 року мультикамерною зйомкою було відзнято грандіозний концерт з нагоди 15-ти річчя  “ДахаБраха” в київському Палаці Спорту. Також, вже представлені два тизери до майбутнього фільму.

Після перерви, пов’язаної з обмеженнями через пандемію, команда фільму “ДахаБраха. Шлях” повернулась до зйомок та представила проєкт на пітчингу Держкіно в конкурсі неігрового кіно, для виробництва якого надається державна підтримка. Після піврічного карантину знімальна група вже відзняла концерти гурту в Одесі та Херсоні в рамках Gogolfest, на даний момент знімає участь “ДахаБраха” в масштабному проєкті “Ковчег Україна” – концерті-хрестоматії української спадщини, ініціаторками якого стали диригентка Оксана Линів та культурна менеджерка, письменниця Ярина Винницька. 

Анна Корж, режисерка фільму: “В планах на майбутнє - дозняти синхрони з героями в локаціях чотирьох мальовничих ландшафтів України та відео-портрети музикантів, поїхати разом з “ДахаБраха” в фольклорну експедицію та відзняти документальні сцени з їх життя поза музикою. На старті проекту нам допоміг УКФ, завдяки якому ми змогли зафіксувати гастрольне життя гурту та їх міжнародний успіх. Залишилось відзняти частину в Україні та зайнятись пост-продакшеном. Сподіваємось на підтримку в цьому Держкіно, адже, справді, це проект культурної презентації України в світі. Музика - унікальна мова, яку розуміють на будь-яких континентах, особливо якщо це пісні, що передаються з вуст в уста крізь час, зберігаючи генокод нації. В мотивах, що співають матусі та бабусі своїм дітям та онукам, зберігається історія, яку важливо зафіксувати.”

Нагадаємо, фільм «ДахаБраха. Шлях» є спільним проєктом продюсерки з Чехії Оксани Капінос та режисерки Анни Корж. Зйомки фільму стартували в 2018 році. Прем’єра фільму запланована на початок 2022 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ