Як інформують у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України, відновлювана енергетика підвищує інвестиційну привабливість України.
На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Х ювілейному Українському енергетичному форумі-2019.
На заході разом із бізнесом та експертами піднято актуальну тему – стан та подальший розвиток ʺчистоїʺ електроенергетики, враховуючи запланований перехід на аукціони.
Як відомо, за останні кілька років завдяки ефективним стимулам ми привернули значну увагу інвесторів до української ʺзеленоїʺ енергетики, що у результаті дозволило:
- збільшити частку ʺчистоїʺ електроенергії до майже 9% у 2017 році;
- залучити близько 1,2 млрд євро інвестицій у відновлювану електроенергетику;
- стимулювати вітчизняне виробництво обладнання для об’єктів відновлюваної енергетики (наприклад, запуск найбільшого в Україні заводу із виробництва сонячних панелей у Вінниці);
- інтегрувати в український ринок інновації (наприклад, теплоелектростанція на біомасі у Кам’янці-Подільському);
- заохотити приватні домогосподарства до переходу на ʺчистуʺ енергію (майже 7,5 тис. родин користуються сонячними панелями потужністю майже 160 МВт) тощо.
ʺНаразі час удосконалити систему стимулювання так, щоб примножити здобуті успіхи на шляху до енергонезалежності і водночас – зменшити цінове навантаження на кінцевого споживачаʺ, – підкреслив С.Савчук.
Саме таку роль мають виконати аукціони. Відповідний законопроект від 05.12.2018 року № 8449-д вже схвалено Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
Важливо, що зазначений законопроект окреслює не лише майбутній механізм аукціонів, а й вирішує цілий комплекс питань щодо підготовки та реалізації ʺзеленихʺ проектів.