Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Віктор Шеремета: В Україні зростає кількість обслуговуючих кооперативів

Аграрна політика в Україні сфокусована на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу на селі, у тому числі фермерства та сільськогосподарської кооперації, - повідомляє прес-служба Мінагрополітики та продовольства України.

Так, за минулий рік зросла кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 125 одиниць і сьогодні їх нараховується 735.

ʺОб’єднання виробників у кооперативи є ефективною формою ведення бізнесу, адже оптимізація витрат відкриває багато перспектив для розширення виробництва, і як результат – нарощення прибутку. З минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, якою скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 2 з яких – новоствореніʺ, – прокоментував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Так, державну підтримку було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції на суму понад 8,5 млн грн.

В результаті, три кооперативи молочного напряму (Волинської, Івано-Франківської, Черкаської областей) придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів і три кооперативи плодово-ягідного напряму (Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської областей) придбали 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження та глибока заморозка).

ʺЗвичайно, цифра кооперативів, що скористалися державною підтримкою невелика. Тому закликаю аграріїв брати приклад із колег, які на собі перевірили її ефективність. Бізнес – це завжди ризик, але мета державної допомоги – звести цей ризик до мінімумуʺ, – наголосив Віктор Шеремета.

Він додав, що Мінагрополітики веде активний діалог із представниками аграрних об’єднань для пошуку спільних рішень щодо удосконалення засад державної допомоги. Так, для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів було розширено напрями діяльності, за якими вони можуть отримати урядову підтримку, додавши овочеві кооперативи, із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Крім того, 70% вартості компенсується не тільки за українське обладнання, але й техніку для транспортування сільськогосподарських продукції.

За словами заступника Міністра, кооперативи, які користуються держпідтримкою, оновлюють матеріально-технічну базу на виробництві. При вмілому управлінні це забезпечить нарощення виробництва продукції з доданою вартістю.

ʺПродукція з доданою вартістю в свою чергу насичує внутрішній ринок якісним продовольством та розширює експортний потенціал країни. Крім того, створення нових та розширення існуючих кооперативів формує додаткові робочі місця, що позитивно впливає на соціальний рівень життя місцевого населенняʺ, – резюмував Віктор Шеремета.

Довідково

У порівнянні із 1 січня 2018 року із 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: молочарських – 186 (+44), з обробітку землі та збирання врожаю – 162 (+16), м'ясних – 35 (-16), плодоовочевих – 113 (+34), зернових – 41 (+1) та з надання інших послуг – 198(+46).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ