Звіт показує, що минулого року 5,7 мільйона людей були змушені покинути Україну – це найшвидший відтік біженців з 1945 року.
Про це повідомляє The Telegraph.
Відповідно до нової доповіді агентства ООН у справах біженців, вторгнення Росії в Україну призвело до найшвидшої та однієї з найбільших транскордонної міграційної кризи з часів Другої світової війни. Як зазначає видання, звіт Global Trends in Forced Displacement 2022 показує, що минулого року 5,7 мільйона людей були змушені покинути Україну, що вказує найшвидший відтік біженців з 1945 року.
У 2022 році ще 4,4 мільйона інших національностей покинули свої країни, в основному з Афганістану та Венесуели, які потерпають від серйозної економічної та гуманітарної кризи.
Довгострокова картина показує, що міграція стабільно зростає протягом п’яти десятиліть, але з величезним, рекордним стрибком минулого року.
Зазначається, що в ООН заявили, що ця висхідна траєкторія не сповільнюється, оскільки спалах конфлікту в Судані викликав нові міграційні рухи.
«Ці цифри показують нам, що деякі люди занадто швидко кидаються на конфлікт і надто повільно знаходять рішення. Наслідком цього є спустошення, переміщення та страждання для кожного з мільйонів людей, насильно вигнаних зі своїх домівок», – сказав Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців.
Більшість людей (58 відсотків), які змушені залишити свої домівки, ніколи не перетинають міжнародний кордон; у 2022 році в Україні, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії та М’янмі було переміщено більше мільйона осіб.
Тим часом загальна кількість вимушено переміщеного населення зросла до рекордних 108,4 мільйона – на 21 відсоток більше, ніж у попередньому році. Це найбільше зростання в історії.