Вадима Чорного, власника будівлі, де розташовані готелі ʺТокіо-Старʺ та ʺПаровозʺ і де була велика пожежа із жертвами, залишили в слідчому ізоляторі до 15 жовтня.
Одеський апеляційний суд визнав неправомочним рішення слідчого судді першої інстанції, але відмовив як у можливості застави, так і у виході на поруки рабина Авроома Вольфа, - передає Радіо Свобода.
Під час судового засідання стало відомо, що попередньою причиною пожежі на другому поверсі будівлі, що належить Чорному, було надмірне навантаження на електромережі та коротке замикання. Про це суду повідомив прокурор Євген Антощук із посиланням на думку працівників ДСНС. Чи замовлена обвинуваченням експертиза для остаточного вирішення причин пожежі, прокурор не розповів. Постраждалі також говорили Радіо Свобода, що останнім часом в готелі інколи зникало світло – на 10-15 хвилин по вечорах.
Чорний заперечував можливе навантаження – казав, що близько першої ночі з електроприладів мало що працює.
Раніше Чорний наполягав, що не має стосунку до другого поверху будівлі, де розташований готель ʺПаровозʺ, де є окремий власник і керівник. Це Сергій Дурач, який, за даними прокуратури, поїхав з України 20 серпня 2019 року, за три дні до пожежі. Чорний, втім, наполягав на суді, що Дурач планував цю поїздку заздалегідь та повернеться до України за чотири-п’ять днів.
Обвинувачення вважає Чорного таким же кінцевим бенефіціаром цього бізнесу як і Дурача.
Директором готелю ʺТокіо-Старʺ є Віктор Віноградов – його прокуратура поки не допитала. Посилаючись на допити працівників готелю, прокурор Антощук заявив, що Віноградов не був фактичним керівником підприємством, готелями керував Чорний.
У виступі в суді Вадим Чорний, говорячи про обидва готелі, стверджував, що в них була єдина система тушіння пожежі та сигналізації. Сигналізація спрацювала, але сигнал на пульт ДСНС не поступив, оскільки оператор не став відправляти його.