Як повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, Прем’єр-міністр України під час засідання Уряду представив пріоритети роботи Уряду на 2019 рік.
Презентація такого оперативного плану є традиційною – так само, як і звітування про виконану роботу щокварталу і кожні півроку.
"Пріоритети на 2019 рік – підсилення економічного зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, верховенство права та боротьба з корупцією, питання безпеки та оборони", - сказав Володимир Гройсман.
Економічне зростання, за словами Глави Уряду, базуватиметься на подальшому спрощенні бізнес-клімату, реформуванні ДФС за податковим та митним напрямком, на запровадженні масштабної приватизації, удосконаленні системи закупівель. Окрема увага – розвитку інновацій і технічному переоснащенню в промисловості, запуску експортно-кредитного агентства, подальшому розвитку агросектору, як точки зростання економіки.
"Треба створити екосистему роботи з інноваціями і забезпечити трансфер технологічних рішень в реальний сектор економіки", - зазначив Володимир Гройсман.
Серйозні стимули передбачені в секторі енергетики. Серед них – розвиток повноцінного ринку газу та електроенергії, відкриті аукціони на дозволи на видобуток копалин і запуск Фонду енергоефективності, як джерела фінансування програм ефективного споживання ресурсів.
"Фонд енергоефективності буде оперувати щонайменше 6-7 млрд грн, які будуть направлені на модернізацію житлового фонду. А загальна інвестиція в цей сектор може сягнути показника в 14 млрд грн. Перші проекти будемо реалізовувати в 1 кварталі наступного року", - сказав Прем’єр-міністр. Системною буде і робота в сегменті інфраструктурного розвитку та, безпосередньо, Дорожнього фонду. Увага не тільки, власне, будівництву доріг, а й заходам безпеки руху. "Ми розробили стратегічний план розвитку доріг до 2022 року, і щороку виконуємо цей план", - сказав Володимир Гройсман.
Наступний пріоритет – ефективне урядування, яке передбачає кадрове підсилення державної служби, розширення спектру електронних послуг для громадян та інтеграцію систем ідентифікації. "Ми також переходимо на трирічне бюджетне планування. Це означає, що ми будемо дивитися на перспективу – аби українці розуміли, що ми робимо в 2020 році, 2021 і 2022 роках. Це дозволяє запланувати видатки таким чином, аби вирішити ту проблему, яку бачимо", - звернув увагу Глава Уряду.
В контекст удосконалення урядування вкладається і запровадження нового етапу децентралізації, який базуватиметься на побудові нового територіального устрою – на основі об’єднання, а також внесення змін до Конституції задля закріплення і захисту реформи.
Ще один пріоритет – розвиток людського капіталу. Він про якісну освіту – шкільну, професіонально-технічну, інклюзивну, про он-лайн освітні ресурси та можливість перекваліфікації громадян незалежно від віку, а також про продовження медичної реформи в бік введення нових безкоштовних для громадян послуг та оновлення "екстреної допомоги". Прем’єр-міністр повідомив, що вчора, 17 грудня, в Брюсселі підписано Угоду з ЄС про розвиток профтехосвіти. Обсяг фінансування - понад 50 млн євро. Виконання угоди дозволить суттєво змінити філософію профосвіти – оновити базу та запровадити принципи дуальності.
Окрема увага – соціальному захисту пенсіонерів та працюючих громадян, захисту ветеранів – аж до оновлення законодавства, а також підтримці культурної спадщини.
"Культура і духовність має підтримуватися, - сказав Володимир Гройсман. – Також маємо підтримати два важливі проекти – Музей Революції гідності та Меморіалу пам’яті жертв Голодоморів (друга черга)".
Говорячи про пріоритет "Верховенства права" Глава Уряду сказав про план запуску Антикорупційного суду, продовження ініціативи "Я маю право", запуск лабораторії кібер-криміналістики.
Пріоритет "Безпеки та оборони" передбачає повне забезпечення армії та впровадження авіації в систему МВС та ДСНС. "Будемо також оновлювати пожежно-рятувальну техніку, підтримувати наших громадян-бранців Кремля. Тут головне повернути їх додому. І розпочинаємо програму психологічної підтримки мирного населення на Донбасі. Це величезний біль, і треба створювати механізми підтримки", - сказав Володимир Гройсман.
Він сказав, що озвучені пріоритети – лише частина роботи. "Глобальні завдання – забезпечити стабільність, економічне зростання і продовжити перетворення, які дадуть змінити життя країни в кращий бік", - додав Прем’єр-міністр.