Слухай онлайн
Здоров'я

ВООЗ не рекомендує лікувати хворих на COVID-19 "Ремдесивіром" через його неефективність

Всесвітня організація охорони здоров'я не рекомендує лікувати пацієнтів із коронавірусною хворобою препаратом "Ремдесивір", оскільки не виявилося доказів його ефективності для людей із різною тяжкістю COVID-19. Водночас в Україні розподіляють препарат у регіональних лікарнях.

Про це йдеться на сайті організації, - передає Громадське.

ВООЗ провела чотири дослідження препарату з понад 7000 пацієнтами, але не виявила позитивного впливу на смертність від вірусу, необхідності підключення до ШВЛ та прискорення одужання пацієнта.

Потрібно більше досліджень, щоб виявити наслідки використання препарату для певних груп пацієнтів. Такі випробування планують продовжити.

Що це за препарат?

Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.

15 жовтня ВООЗ опублікувала свої результати дослідження та назвала препарат неефективним для лікування коронавірусу. До того ж частина пацієнтів, які приймали «Ремдесивір» для лікування від COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.

У жовтні українське МОЗ дозволило ввести до нас «Ремдесивір» після того, як управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердило препарат для лікування COVID-19. 10 листопада українське МОЗ повідомило, що закупило 28 тисяч флаконів препарату, його вже розпочали розподіляти у регіональні лікарні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ