Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Вперше за 47 років розпочали очищення ставків на очисних спорудах “Луцькводоканалу”

Фото Луцька міськрада
Фото Луцька міськрада
Фото Луцька міськрада
Фото Луцька міськрада
Фото Луцька міськрада
Фото Луцька міськрада
1/3
Як повідомили Гал-інфо у відділі інформаційної роботи Луцької міської ради, 13 липня перший заступник міського голови Григорій Недопад та радник міського голови Ігор Поліщук вкотре побували на очисних спорудах КП “Луцькводоканал”, де ознайомились із роботами, що проводяться для їх модернізації.

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк повідомив, що тут, вперше за 47 років, було розпочато роботи з очищення біологічних ставків. Такі заходи дозволять забезпечити кращу фільтрацію стоків та знизять навантаження на очисні споруди. Додаткове прискорення зневоднення мулових майданчиків та очистки зворотніх мулових вод вдасться забезпечити за рахунок спеціальних речовин-коагулянтів.

Гидота на мільйони: екологічне лихо під Луцьком

Окрім того, було замінено старе обладнання на нове, зокрема: на повітряно-муловій станції встановлено нову повітродувку KUBICEK, замінено насосний агрегат, відремонтовано двигун, покрівлю та ін. До кінця цього року передбачено заміну насосних агрегатів на повітродувно-муловій станції, насосній станції сирого осаду та насосній станції рециркуляції, реконструкцію дренажної насосної станції під встановлення обладнання дозування реагентів для очистки стічних вод, заміну вентиляційної системи.

“Коли ми говоримо про очисні споруди, то необхідно розуміти, що перша черга очисних споруд була введена у експлуатацію 1973 року, друга - 1978 року. На жаль, протягом цього часу не відбувалося кардинальних фінансових вкладень в оновлення обладнання, очистку біоставків. Сьогодні ми показали ті покращення, які були зроблені за останній рік.

Окрім того, наступного тижня ми проведемо презентацію проєкту комплексної реконструкції очисних споруд, над якою працюємо вже багато часу. Для цього, у співпраці з Європейським інвестиційним банком, буде отримано кредит у розмірі 11 млн євро. Сьогодні мусимо мислити стратегічно та планувати на 30-40 років уперед, адже ця реконструкція стане найбільш масштабною за усю історії існування очисних споруд”, - розповів Ігор Поліщук.

В свою чергу, директор КП “Луцькводоканал” додав, що першочергово планується реконструювати усю будівельну та технологічну частину. Планово має бути збудована станція зневоднення сухого осаду, що дозволить перейти від мулових карт до більш сучасної та закритої технології роботи.

“За умови підписання субкредитного договору на початку наступного року зможемо оголосити тендер на реконструкцію очисних споруд. Це надзвичайно велика кількість об’єктів, масштабні та складні роботи, до яких буде залучено європейські компанії із необхідним досвідом. В Україні за останні 30 років не було побудовано жодних споруд такого масштабу”, - зазначив Віктор Гуменюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ