Україна очікує отримати висновок Венеціанської комісії закону про освіту у грудні цього року, повідомила віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, - Дзеркало тижня.
При цьому вона висловила переконання, що тиск на Україну з вимогами відмовитися від підвищення ролі державної мови в школі не припиниться навіть після публікації висновку.
"Я підозрюю, що далеко не всю пару буде, так сказати, випущено, навіть тоді, коли у грудні ми отримаємо висновок Венеціанської комісії. Переконана, що й надалі будуть спроби роздмухувати цю історію з однієї чи іншої сторони", - заявила віце-прем'єр в ефірі "5 каналу" увечері в середу, 11 жовтня.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.