Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Висновок Венеціанської комісії щодо закону про освіту очікується у грудні

Україна очікує отримати висновок Венеціанської комісії закону про освіту у грудні цього року, повідомила віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, - Дзеркало тижня.

При цьому вона висловила переконання, що тиск на Україну з вимогами відмовитися від підвищення ролі державної мови в школі не припиниться навіть після публікації висновку.

"Я підозрюю, що далеко не всю пару буде, так сказати, випущено, навіть тоді, коли у грудні ми отримаємо висновок Венеціанської комісії. Переконана, що й надалі будуть спроби роздмухувати цю історію з однієї чи іншої сторони", - заявила віце-прем'єр в ефірі "5 каналу" увечері в середу, 11 жовтня.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ