Слухай онлайн
Cуспільство

Як довести людей до тваринного стану: досвід Львівщини

1/18
Представники моніторингової групи національного превентивного механізму у складі співробітника департаменту НПМ Лариси Боюк та громадських моніторів Валентини Волік та Андрія Преподобного здійснили візит без попередження до Монастироцького психоневрологічного інтернату, що у Жовківському районі Львівської області. Про це повідомили в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Члени моніторингової групи констатували низку порушень прав підопічних та умов проживання їх у закладі, а саме: взуття та одяг не відповідають сезону; в кімнатах практично відсутні шафи для одягу та тумби для особистих речей; зовнішній вигляд багатьох підопічних неохайний – довгі та брудні нігті на ногах та руках; відсутні мило, зубні щітки та паста; в окремих кімнатах електрична мережа потребує заміни.

Особливо моніторів вразило те, що майже всі підопічні одягнені у старий рваний одяг та літнє гумове взуття. На спідній білизні відсутнє маркування, тому після прання кожен отримує будь-чию білизну. У кількох ліжкових хворих була відсутня спідня білизна та памперси, хоча на складі є все необхідне у достатній кількості.

Особливе занепокоєння викликає недотримання техніки безпеки стосовно функціонування електричного обладнання у пральні. Розетки та вимикачі в житлових кімнатах потребують ремонту. Відсутні плани евакуації при пожежі та недоукомплектований пожежний щит.

Під час візиту монітори поспілкувалися з працівниками закладу, які, як виявилося, не знають стандартів догляду за підопічними та не могли назвати дату останнього проходження інструктажу з техніки безпеки.

Детальний звіт та рекомендації щодо усунення виявлених недоліків буде направлено до Львівської обласної ради.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ