Слухай онлайн
Cуспільство

Як із окупованих територій вступити до українських вишів

Міносвіти підготувало законопроект про права абітурієнтів з окупованих територій вступати до українських вишів. Про це під час засідання Кабінету міністрів повідомив міністр освіти Сергій Квіт. Він нагадав, що українські виші не приймають документи від окупаційної влади, а інших абітурієнти із цих територій надати не можуть.

Тому законопроект дає можливість Міносвіти і науки створити спеціальний порядок  визнання кваліфікації, здобутої абітурієнтом, і друге – створення спеціальних квот для випускників із окупованих територій. Насамперед це стосується Криму і кримськотатарського народу, який перебуває у стані геноциду.  

Квіт наголосив, що Міносвіти вивісив на своєму сайті спеціальні списки шкіл у кожній області, де можна прикріплюватися та навчатися дистанційно з окупованих територій, а також списки шкіл, де можна здавати іспити екстерном.

Міністр також нагадав, що до Києва переносять Національний таврійський університет ім. Вернадського, це вже 19 заклад, що переноситься із окупованої території. 

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ