Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як писати про лікувальні заклади у час війни: рекомендації для представників ЗМІ

Командування медичних сил України звертається до представників ЗМІ з проханням у час війни не називати у своїх сюжетах і текстах назву лікувального закладу та населений пункт, де він знаходиться. Про це ж наголошує заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Ворог зацікавлений знищити лікувальні заклади, в яких лікують та ставлять у стрій військових. Виникає запитання, а як тоді про це говорити та показувати?

Знімати можна, однак з певними вимогами:

  • лікарів зі спини (щоб не наражати їх на особисту небезпеку)
  • лікувальний заклад без розпізнавальних ознак - щоб не було зрозуміло де це
  • назву закладу не називати. Як це роблять військові ЗМІ - «в одній з лікарень України або в одній з лікарень на півдні»

Відомо, що можна відкрити Google maps, однак сервіс не розповідає про те, що в середині закладу знаходиться, які операції там проводять, хто з лікарів їх робить, який потік поранених і не дякує конкретному медичному закладу за порятунок життів та не розкриває місце і роль закладу у системі під час воєнного стану.

Детальне оприлюднення інформації про лікувальний заклад, у якому лікують військових та цивільних поранених, наражає на небезпеку всіх - сам заклад, лікарів і пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ