Пропонуємо добірку світлин пов'язаних з алкоголем та військовими. Вони датуються періодом Першої світової війни.
На фото солдати ворогуючих армій – російської та австро-угорської, пише gazeta.ua.
Влітку 1916 року при форсуванні річки Прут силами російського 11-го армійського корпусу 9-ї армії стався прикрий інцидент. Переправа 127-го піхотного полку на південний берег річки була фактично зірвана через винний склад, який опинився на шляху проходження солдат.
Питання п'янства серед солдат в роки війни стояло жорстко. В жовтні 1916 року головнокомандуючий Західним фронтом навіть підписав постанову "Про боротьбу із п'янством". Документ розповсюджувався на території Волині. Таким рішенням в російській армії боролись із потраплянням алкоголю від населення. Людям дозволяли продавати легкі виноградні вина в спеціально визначених місцях. Була заборона зберігати алкогольні напої, отримані внаслідок бродіння та перегонки.
Алкоголь можна було придбати лише для лікування. Робили це аптеки, амбулаторії, лікарні та лабораторії. Накладався великий штраф, якщо поліція виявляла самогонні апарати або їх деталі в місцевого населення. Не просто було тоді купити також і звичайний одеколон. Його не продавали неповнолітнім та солдатам нижчих чинів.
За порушення, карали конфіскацією майна та кримінальною відповідальністю. Також самих злісних порушників ув'язнювали до тюрми та накладали штраф розміром 3 тис. рублів.