Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як у Дрогобичі відзначать День вишиванки

16 травня українці відзначають День вишиванки. Українська вишиванка з’явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати просто неможливо, – повідомляє Дрогобицька міська рада.
Фото: Дрогобицька міська рада

Цьогоріч День вишиванки, на жаль, знову пройде в умовах повномасштабної війни. Адже 10 рік поспіль за наші кордони, мову, звичаї та можливість одягнути вишивані однострої триває боротьба з одвічним ворогом – московським окупантом. Вишивана сорочка сьогодні стала символом нескореності українців та демонструє нашу боротьбу за волю, за національні ідеали та збереження наших традицій на своїй рідній землі –  і це неабияк підвищує важливість свята.

Завтра у Дрогобичі, в День вишиванки масових заходів та урочистостей проводити не будуть у зв’язку із воєнним станом.

Однак, відділ сім’ї та молоді ДМР з нагоди Всеукраїнського дня вишиванки оголосив конкурс на оригінальну фотографію у вишиванці. До участі в фотоконкурсі  запрошують долучитись студентську молодь міста, а саме технікумів, училищ та педагогічного університету. Умови прості – зробити світлину у вишиванці та опублікувати фото на сторінці Фейсбук – День Вишиванки в Дрогобичі. Фото слід виставити впродовж 16 травня. Відтак, 17 травня буде підсумують  конкурсу та визначать переможців.
П’ять світлин, які отримають найбільшу кількість вподобайок будуть оголошені як переможці, а їхні власники отримають призи.

Всі ж учасники конкурсу, які опублікують фото у вишиванці, отримають сертифікати.

Додамо, День вишиванки з’явився з ініціативи студентки Чернівецького університету ім. Федьковича Лесі Воронюк у 2006 році. Вона запропонувала іншим учням прийти на заняття у вишиванках в один день. Спершу до акції приєдналося кілька десятків студентів. Потім у вишитому одязі почали приходити викладачі, а свято стало відомим у місті.

Поступово День вишиванки став поширюватися по всій Україні, але найпишніше відзначається у Чернівцях. Дата свята спеціально призначена на будній день, щоб наголосити, що вишиванка може бути звичайним повсякденним предметом, а не лише святковим одягом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ