Новостворений уряд підготував Програму діяльності Кабінету Міністрів України, відповідно до положень якої зосереджуватиметься діяльність міністерств, в тому числі і в освіті, інформує освітній портал.
Зокрема, в уряді обіцяють спрямувати свою діяльність на забезпечення доступності дошкільної освіти, розвиток ринку дошкільних навчальних закладів усіх форм власності шляхом спрощення дозвільних процедур та нормативів, надання їм підтримки з бюджетів різних рівнів.
Якість середньої освіти планується підвищувати за рахунок створення ефективної системи освітніх округів, запровадження стимулюючих виплат для вчителів, розширення автономії шкіл з метою реалізації проектів державно-приватного партнерства, залучення інвестицій та розширення переліку освітніх послуг, оновлення освітніх стандартів з метою формування в учнів необхідних для життя компетентностей.
Лілія Гриневич: Атестати і свідоцтва випускникам будуть видані вчасно
Програма діяльності уряду в освітній сфері також передбачає сприяння розвитку загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності, у тому числі шляхом надання державної фінансової підтримки.
Планується стимулювання оновлення інфраструктури закладів освіти та культури, позашкільного навчання та спорту, зокрема, шляхом утворення об’єднаних центрів розвитку дитини та їх фінансування в рамках освітньої субвенції або з місцевих бюджетів.
Також передбачається переведення системи підготовки робітничих кадрів на професійні стандарти, розроблені з урахуванням потреб та прогнозування розвитку ринку праці, стимулювати інвестиції роботодавців у матеріально-технічну базу професійно-технічних навчальних закладів, зокрема в рамках проектів державно-приватного партнерства. Розроблення та запровадження ефективних програм професійної орієнтації.
Гриневич анонсувала запровадження в Україні 12-річної середньої школи
Кабінет Міністрів займатиметься вдосконаленням системи оцінювання якості освіти. Запланована зміна системи розміщення державного замовлення, зокрема, i навчальних закладів залежно від кількості абітурієнтів (система адресності).
У Програмі діяльності КМУ задеклароване надання реальної фінансової та академічної автономії вищим навчальним закладам та лібералізація доступу на український освітній ринок іноземних вищих навчальних закладів.
В уряді також обіцяють запровадити ефективну систему атестації наукових установ, грантову систему фінансування наукових досліджень, сприяти комерціалізації результатів наукових робіт та створити дієву систему трансферу технологій.