Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як змінились зарплати у першому півріччі 2019: аналіз HH.UA

Розмір фінансової винагороди – найбільший вагомий критерій при виборі роботи для представників усіх профсфер і фахівців усіх рівнів. Hh.ua | grc проаналізував, як змінився рівень пропонованих зарплат у вакансіях в першому півріччі 2019 року.

Так, згідно з аналізом бази, за результатами першого півріччя 2019 року більшість профсфер показали позитивну динаміку, і в середньому рівень заробітних плат у вакансіях в кінці травня – на початку червня 2019-го виріс на 10% порівняно з січнем 2019-го. При цьому профсфери розвиваються досить нерівномірно. Найбільше зростання було зафіксовано в пропозиціях про роботу для медиків і фармацевтів, фахівців з підбору та навчання персоналу, представників науки і освіти. А ось у профсферах «Банки, інвестиції, лізинг», «Юриспруденція», «Початок кар'єри, студенти» зарплати залишилися на рівні початку року або показали зростання, менше середньоринкового (в межах 3%). Останні дві профсфери традиційно входять у ТОП найбільш висококонкурентних. І станом на кінець І кварталу 2019 року на одну вакансію в них припадало 10 («Початок кар'єри, студенти») і 8 («Юриспруденція») резюме. Такий високий попит з боку пошукачів міг спровокувати уповільнений темп зростання рівня зарплат. А у профсфері «Домашній персонал» навіть можемо говорити про певне зниження (в межах 10%) в травні 2019 р. порівняно з січнем 2019 р. Однак це може бути відображенням сезонних тенденцій. Оскільки пропозиції про роботу для відповідних фахівців активно розміщувалися до березня включно, разом з ними спостерігалася і позитивна динаміка в рівні зарплат. До середини року кадрові потреби в даних фахівцях уже були в основному закриті, і пропоновані зарплати знизилися.

А от аналіз 2019 та 2018 років показує, що найбільше зростання заробітних плат відбулось у таких профсферах, як «Інсталяція і сервіс», «Адміністративний персонал», «Спортивні клуби, фітнес, салони краси», «Робітничий персонал», «Медицина, фармацевтика», «Наука, освіта». У цих профгалузях розмір пропонованої зарплати у червні 2019 виріс на 30% - 50% в порівнянні з червнем минулого року.

Говорячи про систему бонусів і премій у компаніях, нагадаємо, що згідно з «Барометром ринку праці 2018» кожен п'ятий респондент повідомив, що йому збільшили бонусну частину без зміни фіксованої, а 8% опитаних заявили про збільшення бонусної частини і зменшення фіксованої. Загалом 16% респондентів у 2018 році заявили, що система виплат бонусів і премій в їхніх компаніях не практикується. А аналіз бази hh.ua | grc показує, що всього на пропозиції про роботу, де згадуються бонуси за досягнення певних KPI та/або відсоток від продажу, в червні 2019 року припало 21% всіх розміщених вакансій. Для порівняння: у червні 2018-го такі вакансії становили 17%, а в червні 2017-го – 14%.

Найбільш актуальними такі вакансії є для представників профсфер «Продажі» (менеджерів по роботі з клієнтами, фахівців з прямих продажів, продавців по телефону і в магазинах), маркетологів, співробітників call-центру, банківської сфери (наприклад, фахівців по роботі з простроченою заборгованістю), агрономів, працівників сфери HoReCa (кухарі, фахівці бронювання, офіціанти, бармени тощо), водіїв-експедиторів, рекрутерів тощо.

hh.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ