Слухай онлайн
Cуспільство

Які зміни чекають на вступників у 2019 році?

28 грудня МОН затвердило Умови прийому до вишів, на вступників чекають зміни у творчих конкурсах, прохідних балах та пільгах.

Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік пройшли остаточне затвердження та набули чинності – відповідний наказ МОН був зареєстрований в Мін'юсті та вже розміщений на сайті Міністерства сьогодні, 28 грудня 2018 року. Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року.

Так, для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. Вступник може подати сертифікати в будь-якій зручній йому комбінації.

Можливість складання творчих конкурсів у кількох вишах, а також створення рівних умов для їх учасників незалежно від оцінок ЗНО потребували змін термінів проведення творчих конкурсів. Вони відбуватимуться з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті.

Незначні зміни торкнулися переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями. Це, зокрема, ʺСередня освіта (фізика)ʺ, ʺПрофесійна освіта (Охорона праці)ʺ, ʺАудіовізуальне мистецтво та виробництвоʺ, ʺДизайнʺ, ʺМенеджмент соціокультурної діяльностіʺ, ʺПсихологіяʺ, ʺХіміяʺ, ʺФізика та астрономіяʺ, ʺПрикладна фізика та наноматеріалиʺ, ʺГеографіяʺ, ʺТехнології легкої промисловостіʺ, ʺАгроінженеріяʺ, ʺЦивільна безпекаʺ та всі спеціальності галузі знань ʺОхорона здоров’яʺ. У більшості випадків посилено роль знань з математики та фізики в оцінюванні знань вступників. Переглянути основні зміни в переліку можна в інфографіці за посиланням: https://bit.ly/2BAjt32 

Жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. На бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 ʺОсвіта/Педагогікаʺ і 22 ʺОхорона здоров’яʺ, які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

При цьому з минулих років залишаться коригувальні коефіцієнти – першочерговий, сільський, галузевий.

На наступний рік розширено практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної  відповідальності. Йдеться про спеціальності ʺПравоʺ, ʺПублічне управління та адмініструванняʺ, ʺМіжнародні відносиниʺ, ʺМіжнародні економічні відносиниʺ, ʺМіжнародне правоʺ, ʺФармація, промислова фармаціяʺ. Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130.

Як і 2018-го, мінімальний поріг встановлено також на спеціальності ʺСтоматологіяʺ, ʺМедицинаʺ, ʺПедіатріяʺ. Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів.

Важлива новація 2019-го – розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.

Стосовно змін у термінах, то основна вступна кампанія буде проведена в компактніші строки, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати вступники на заочну форму.

Так, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня. Закінчується подання заяв о 18-й год. 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, 18-й год. 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Стосовно вступу в магістратуру, то основною зміною буде розширення переліку спеціальностей, на які треба складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, додадуться спеціальності ʺМузеєзнавство, пам'яткознавствоʺ, ʺМенеджмент соціокультурної діяльностіʺ, ʺІнформаційна, бібліотечна та архівна справаʺ, усі спеціальності галузей знань  ʺБогослов’яʺ, ʺСоціальні та поведінкові наукиʺ, ʺУправління та адмініструванняʺ, ʺІнформаційні технології, ʺПублічне управління та адмініструванняʺ.

Як і торік, ЄВІ також потрібно буде здавати на спеціальності галузей знань ʺГуманітарні наукиʺ (крім спеціальності ʺФілологіяʺ), ʺСоціальні та поведінкові наукиʺ, ʺЖурналістикаʺ, ʺСфера обслуговуванняʺ, ʺПравоʺ та ʺМіжнародні відносиниʺ. На спеціальності ʺПравоʺ та ʺМіжнародне правоʺ окрім цього вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 13 травня до 18-ї год. 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступне випробування – 4 липня. Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 10 липня і продовжиться до 23 липня.

Для всіх інших вступників в магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

ʺУсі новації в Умовах прийому на 2019 рік є логічним продовженням тих зусиль, які ми докладаємо для вдосконалення доступу до вищої освіти та забезпечення рівних і справедливих правил для вступників та закладів. Водночас хочу підкреслити, що як і минулого року, зараз ми внесли мінімальні зміни до Умов, залишивши без змін основоположні речі. Наприклад, уже вчетверте всі вступники на бакалаврат подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Виключення буде лише для незначної кількості вступників, наприклад, пільговиків або іноземних студентівʺ, – відзначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Окремо він наголосив, що через незалежні від МОН затримки з реєстрацією Умов прийому змінено граничний термін, до якого заклади вищої освіти мають затвердити власні Правила прийому. Тепер вони мають це зробити до 5 лютого 2019 року. На середину січня МОН планує провести серію регіональних нарад щодо роз’яснення Умов прийому, графік яких буде оприлюднено незабаром.

Докладніше дізнатися про Умови прийому на 2019 рік можна за посиланням:  https://bit.ly/2BItqeZ 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...