Слухай онлайн
Політика

Європейські політики дискутували у Львові на тему відносин між Україною та Росією

У Львові відбулася міжнародна конференція "Європейська інтеграція України та відносини з Росією: виклик чи взаємосумісність". На конференції обговорювали два блоки питань: "Київ-Брюссель-Москва: чи є зайвий у трикутнику?" та "Українсько-російські взаємини: яким має бути вихід із глухого кута?". Це друга конференція щодо вияснення відносин між Україною та Росією, перша відбулася у Києві, ще планують провести ряд конференцій у інших містах України, Росії та Європи. Про це у коментарі „Гал-info” повідомив народний депутат України Степан Курпіль.
Участь в обговоренні взяли: депутат Європейського парламенту Адріан Сивирін, Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковскі, заступник голови комітету торгово-промислової палати Росії Дмитро Рюріков, народний депутат України, член депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Леонід Кожара, перший заступник голови Комітету ВР України національної безпеки і оборони Сергій Гриневецький, колишній посол Італійської Республіки в Україні Джанлука Бертінетто, колишній посол України в Італії Анатолій Орел та інші.
Степан Курпіль зазначив, що учасники конференції наголосили на виборі, який зробила Україна – євроінтеграція, саме від цього відштовхувалися щодо подальшої співпраці з сусідніми державами. Він зазначив, що більшість учасників висловили думку, що Росія обрала силову політичну позицію щодо України, як і до інших держав, а в менталітеті росіян ще досі домінує думка, що Росія таки ще раз об’єднає навколо себе Білорусь та Україну. А з цього випливає, що вступ України в НАТО не входить в плани Росії.
На думку Курпіля, на шляху до євроінтеграції Україні необхідно змінити конституцію таким чином, щоб уникнути протистоянь між гілками влади, а також провести реформу правової системи, щоб хоча б частково викорінити корупцію, яка, як каже він, просякла наскізь державу.
„Щодо підсумків, то учасники дійшли до висновку, що Росія не готова прийняти іншу позицію щодо відносин з Україною, - каже Курпіль. - А тому планується провести ряд конференцій щодо українсько-російських відносин, в той же час, вони відзначили, що взаємини між Польщею та Україною є дружні та демократичні, бо побудовані на основі „просимо вибачення та вибачаємо”.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ