Слухай онлайн
Політика

ЄС повинен призначити спецпредставника по справах України і Криму, - комітет асоціації

Європейський союз повинен докладати більше зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі і деокупації Криму, за прикладом США призначити спеціального представника з цих питань, - Дзеркало тижня.

"ЄС повинен робити амбітні пропозиції щодо своєї ролі у вирішенні конфлікту, такі як призначення спеціального представника ЄС щодо конфлікту в Східній Україні та Криму", - йдеться в заяві.

Комітет розчарований, що за чотири роки після незаконної анексії Криму і міста Севастополя Російською Федерацією на міжнародних форумах не обговорювалося ні одна конкретна пропозиція міжнародного формату переговорів про деокупації півострова.

"Висловлюємо жаль з приводу того, що Рада з закордонних справах не затвердив висновки щодо України на своєму останньому засіданні в березні 2018 року, тому закликаємо держави-члени ЄС провести цю дискусію з прийняттям висновків на черговому можливе засіданні Ради закордонних справ", - йдеться в заяві.

Депутати також засудили як політичне переслідування незаконне ув'язнення в Росії і Криму громадян України, а також погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема для кримських татар.

"У світлі цих подальших порушень міжнародного права та основних прав людини вважаємо, що ЄС і Україна не тільки повинні продовжувати існуючі санкції, але і накладати додаткові на Росію, в тому числі на тих, хто відповідає за порушення прав людини і організацію так званих президентських виборів у Криму і місті Севастополь", - наголошується в заяві.

Дзеркало тижня 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...