Угода між Британією та ЄС про нові умови членства країни припиняє своє існування, і жодного її перегляду не буде. Про це йдеться в заяві президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкера, глави Європейської Ради Дональда Туска, президента Європарламенту Мартіна Шульца і прем'єра головуючих у Раді ЄС Нідерландів Марка Рютте.
"Як було погоджено, "Нове рішення для Об’єднаного Королівства у Європейському Союзі", якого було досягнуто під час саміту ЄС, що відбувся 18-19 лютого 2016 року, не набуде чинності та припиняє своє існування. Не буде жодних перемовин про перегляд документу", - наголосили політики.
"Що стосується Об’єднаного Королівства, ми сподіваємося, що воно у майбутньому буде тісним партнером Європейського Союзу. Ми очікуємо, що країна сформулює свої пропозиції з цього питання. Будь-яка угода, що її буде укладено з Об’єднаним Королівством як з країною з-поза меж ЄС, повинна буде відображати інтереси обох сторін та бути збалансованою у питаннях прав і обов’язків", - відзначається в документі.
Як відомо, в ніч на 20 лютого Саміт Європейського союзу ухвалив рішення про домовленість, яка мала запобігти виходу Британії зі складу ЄС.
Водночас, на референдумі 23 червня за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% виборців, тоді як за те, щоб залишитися у складі ЄС, проголосували 48,1%.
Премʼєр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що піде у відставку в жовтні цього року.