Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

З початку року на водоймах України загинуло 404 людини

З початку року на водоймах України вже загинуло 404 людини, з яких 45 дітей. При цьому врятовано 296 чоловік, у тому числі 64 дитини. Про це повідомили в ДСНС України.

"Зокрема, 3 липня хмельницькі рятувальники під час патрулювання на р. Дністер допомогли двом юнакам дістатися до берега. Як з'ясувалося пізніше, хлопці вийшли у плавання на надувному човні, проте через сильні пориви вітру і високі хвилі плавзасіб відносило все далі річкою. Тож, громадяни попросили допомоги у рятувальників.

Проте, не завжди такі випадки закінчуються щасливим порятунком.

Знову ж на Хмельниччині, 4 липня до Служби порятунку надійшло повідомлення про ймовірне утоплення дівчини, яка з друзями відпочивала на водоймі поблизу с. Рудківці Новоушицького району області. Громадяни повідомили, що дівчина плавала на надувному матраці і зникла. Впродовж трьох годин рятувальники проводили пошукові роботи, і згодом в п'ятдесяти метрах від берега виявили тіло потонулої на десятиметровій глибині.

Також, у Кіровоградській області цього тижня рятувальники отримали повідомлення про те, що у ставку біля смт Олександрійське Олександрійського району області знаходиться тіло чоловіка. За допомогою рятувального спорядження фахівці ДСНС вилучили загиблого з водойми та передали правоохоронцям.

Тож, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України застерігає:

 пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
 ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
 не виходьте у воду на човнах під час оголошення штормового попередження;
 не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
 не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
 не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
 не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
 температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!", - сказано у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ