Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

З початку року понад 20 львів’ян отруїлися чадним газом

З 1 до 21 січня цього року у Львові зафіксовано 8 випадків отруєння чадним газом людей в помешканнях, потерпіла 21 особа, в тому числі 9 дітей віком від кількох місяців до 6 років, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Для порівняння – за аналогічний період минулого року було 5 випадків отруєння чадним газом, в яких постраждало 11 осіб, з них 5 дітей», - повідомив головний спеціаліст відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціях управління з питань надзвичайних ситуацій мерії Володимир Морозенко.

«Чадний газ (окис вуглецю) – це безколірний газ без запаху, тобто відчути по запаху, що він наповнює приміщення, неможливо. Сумна статистика свідчить про те, що велика кількість смертельних випадків відбувається в квартирах, де встановлені, так звані, «євровікна» і відсутня або самочинно перебудована вентиляційна система чи система димовидалення. Тому просимо усіх пам’ятати ознаки отруєння чадним газом та у разі їх виявлення негайно викликати швидку», - каже начальник відділу захисту населення і території управління з питань надзвичайних ситуацій ЛМР Євген Басан.

Нагадаємо, чадний газ (окис вуглецю) - безколірний газ без запаху. Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових об'єктах. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутнього вентиляцією, наприклад, в квартирах, де встановлені євро вікна без повітрофільтрів та гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, м'язова слабість, задуха, червоний колір обличчя, потьмарення свідомості, тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом: Негайно викличте машину «швидкої медичної допомоги». Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ