Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Заборгованість з виплати лікарняних: яка ситуація станом на сьогодні?

Як повідомили в пресслужбі Міністерства соціальної політики, заборгованість з виплати лікарняних за рік повністю погашена.

Завдяки реалізації рішення Уряду, станом на 27 грудня у повному обсязі погашено заборгованість з виплати допомог по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах у 2022 р.

Внаслідок складної фінансової ситуації в країні, що виникла через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, з боку Фонду соціального страхування (ФССУ) станом на кінець листопада було сформовано значну заборгованість – понад 2,3 млрд грн.

Серед пріоритетів Міністерства – ефективне та вчасне забезпечення страхових виплат громадянам за всіма напрямками. За ініціативою Мінсоцполітики, Уряд ухвалив 30.11.2022 р. постанову, якою спрямував на погашення заборгованості додатковий фінансовий ресурс. 

Завдяки такому рішенню на сьогодні допомогу по тимчасовій втраті працездатності та по вагітності та пологах проведено на всій території України (де це можливо в умовах воєнного стану і бойових дій). Протягом  грудня - з урахуванням заборгованості, накопиченої на 30 листопада, а також виплат, передбачених на грудень, - за цими напрямками було виплачено понад 3,37 млрд грн.

Таким чином, проблему заборгованості, яка виникла за зобов'язаннями Фонду соціального страхування впродовж 2022 року, на сьогодні  повністю закрито.

Нагадаємо, ФССУ - самоврядна організація. Міністерство соціальної політики від імені Уряду здійснює нагляд за дотриманням ФССУ вимог законодавства у сфері соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ