Президент Петро Порошенко наголосив, що для успіху Української держави критичним є підтримка міжнародних партнерів в досягненні миру, і Захід не може здатися в питанні України, а санкції проти Росії повинні продовжитись, повідомила прес-служба глави держави.
"Війна Росії проти України довела, що слабкість провокує агресію, в той час як сильна країна може стримати агресора. Тому дуже важливо, що наші партнери допомагають нам стати сильними в усіх відношеннях - політичному, економічному і військовому", - підкреслив Президент під час виступу на форумі "Боротьба України за свободу, що триває" у Капітолії.
Глава держави вкотре наголосив, що Україна платить дуже високу ціну за війну з Росією - багато загиблих, вимушених переселенців, 7% території окуповані та близько 20% економіки захоплено чи знищено.
Президент підкреслив, що Росія не виконує Мінські домовленості, продовжуючи посилати війська, важку зброю і боєприпаси в Україну. "Росія продовжує використовувати ескалацію щоразу, коли хоче досягти кращого сценарію. Вона продовжує підтримувати бойовиків на Донбасі, бо хоче мати постійний важелі впливу на Україну", - зазначив Петро Порошенко.
Глава держави акцентував увагу на тому, що Росія також використовує людей для торгівлі - в питанні звільнення полонених та українців, які незаконно утримуються в РФ.
Петро Порошенко нагадав, що Україна підготувала санкційний список щодо осіб причетних до організації судилищ проти українських патріотів: "Сподіваємось, що наші американські і європейські партнери приєднаються до цієї ініціативи".
Президент також нагадав про системні і масові порушення прав людини в Криму, які зафіксовані і у звітах міжнародних організацій. Понад 130 кримінальних справ стосовно кримських татар, зокрема справи про заборону Меджлісу, викрадення і вбивства кримських татар."Росія сильно мілітаризує Крим. Вона прагне розміщувати ядерну зброю там", - додав Глава держави.
Президент підкреслив, що якщо міжнародні санкції проти Росії будуть зняті, то вбивства українців залишаться без покарання.
"Чи може хто-небудь на Заході прийняти це? Впевнений, що ні. Без стійкого миру на Донбасі - санкції повинні залишатися. Без відновлення суверенітету України в Криму - санкції повинні залишатися. Без нового російського ставлення до відносин - санкції повинні залишатися. Все, що менше - стане компромісом, який коштуватиме цінностей та справедливості", - наголосив Президент.