Імунохімічний гемоаналізатор вартістю понад 3 млн гривень для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові придбали і встановили благодійні фонди «Таблеточки» та «Крила надії» за підтримки компанії «Київстар».
Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції повідомив головний лікар Медцентру Андрій Синюта, передає кореспондентка Гал-інфо.
За його словами, апарат ARCHITECT i1000sr Processing module дозволяє визначити рівень хіміопрепаратів у онкохворих дітей і таким чином попередити розвиток будь-яких ускладнень внаслідок хіміотерапії.
«Цей апарат дає медикам можливість досліджувати і контролювати рівень токсичних медикаментів в крові хворого на рак пацієнта. Ми змушені використовувати ці токсичні препарати відповідно до протоколів лікування. Нам надзвичайно необхідно мати такий гемоаналізатор, бо медицина не стоїть на місці і зараз важко обійтись мінімальними лікувальними засобами», - наголосив Андрій Синюта.
Разом з тим, аби дороговартісний апарат міг повноцінно виконувати свої функції, Західноукраїнському дитячому медцентру також необхідні спеціальні реагенти. Так, для безперебійної роботи обладнання впродовж року потрібно закупити реагентів на суму 460 тисяч гривень. З цією метою благодійники організували флешмоб «Марш розбишак», аби кожен небайдужий українець міг пожертвувати за допомогою платформи «Sharity» гроші для закупівлі препаратів.
«Наша відповідальність у тому, щоб обладнання ефективно використовувалось, а для цього потрібні реагенти. Сьогодні я закликаю всіх українців взяти участь у флешмобі «Марш розбишак» і розповісти про свої дитячі пустощі, згадати смішні історії і підтримати дітей, які проводять дитинство в лікарні», - зазначила Ольга Кудіненко, засновник БФ «Таблеточки».
Варто наголосити, що досі в Україні імунохімічний гемоаналізатор був лише в столичному «ОХМАТДИТі», у зв’язку з чим не всі онкохворі діти могли вчасно пройти обстеження. Як зазначила директор БФ «Крила надії» Наталія Ліпська, члени фонду неодноразово звертались до Міністерства охорони здоров’я України з проханням виділити кошти на закупівлю апарату та реактивів, однак позитивного результату так і не дочекались.
«Ми звертались до МОЗу декілька разів, ще за каденції попереднього міністра, однак у відповідь почули лише те, що наші прохання зараз не на часі. Якщо для міністерства вони не на часі, то для нас і наших дітей навпаки – дуже актуальні. Тому ми вирішили не чекати, а самостійно знайти фінансування і придбати цей життєво необхідний для онкохворих діток апарат. Сподіваємось, що медреформа щось змінить, але я дуже сумніваюсь, що нам виділять 460 тисяч гривень на реагенти», - наголосила Наталія Ліпська.
Як підсумував Андрій Синюта, щороку по всій Україні реєструють близько тисячі онкохворих дітей. Вартість лікування для одного пацієнта становить в середньому 300 тисяч гривень.