Слухай онлайн
Cуспільство

Залиште Францію французам, - Айдер Муждабаєв

Заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв прокоментував реакцію українців на пожежу в Соборі Паризької Богоматері.

"У нас люблять використовувати в переносному значенні дієслово "спалився". Ну ок. Тоді, по-моєму, з Нотр-Дамом спалились майже всі, хто про нього тут говорив і писав. Поясню, що я маю на увазі.

Російська окупація в Криму націлена не тільки на витіснення з Криму кримських татар, а й на знищення всього, що з ними пов'язано. З їх історією і культурою. Уже п'ятий рік окупанти методично "ремонтують" Ханський собор в Бахчисараї. Він більш унікальний, ніж Нотр-Дам, оскільки є єдиним в світі пам'ятником в своєму стилі. Це кримськотатарська палацова архітектура. Це не готика. Нічого подібного ні в Україні, ні в жодній іншій точці світу немає. І ось, в ході "капітального ремонту" в палаці навмисно змінюють історичну забудову на новобуд, перетворюють його з музею кримських правителів в музей любовних пригод імператриці Катерини. Змінився сам сенс музею. А відсоток новобуду вже такий, що Хан-сарай скоро перестане бути історичною та архітектурною пам'яткою.

Але я чомусь не сумніваюся, що якби навіть у ході ремонтних робіт він згорів вщент, я б не побачив в стрічці Facebook і десятої частки дописів на цю тему. Неначе це не своє, ніби це "ампутовано" і не болить.

Як немає в ході цих виборів і десятої частки згадок про Крим і його корінний народ, який окупанти випалюють зі своєї батьківщини. Це описується іншим дієсловом в переносному сенсі - "приплили".

Залиште Францію французам, вони все вирішать без нас, вони впораються. Давайте подумаємо про себе, будемо любити, переживати, захищати своє і своїх. У цьому ні французи, ні європейці, ні американці нам не допоможуть. Точніше, допоможуть, тільки якщо ми не забудемо про себе самі, не перестанемо помічати горя і страждань поруч з собою. І ворог вже в значній мірі переміг, якщо у багатьох пожежа в Парижі викликає більше емоцій, ніж анексія і війна в Україні. Чим сотні посаджених, тисячі вбитих. А для деяких ні анексії, ні війни вже зовсім не існує", - зокрема зазначив Айдер.

Нагадаємо, вчора у столиці Франції загорівся Собор Паризької Богоматері.

Пожежу у Соборі Паризької Богоматері взяли під контроль і частково загасили

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");