Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Замість нинішньої ВРУ має бути принципово інший орган, - ініціатива

Верховну Раду України треба повністю реформувати і створити абсолютно новий за своєю філософією орган – на зразок того, як свого часу було створено поліцію і НАБУ. Ніякі половинчасті підходи не зможуть змінити якість роботи цього парламенту. Про це в ефірі каналу NewsOne заявив колишній народний депутат України (2010-2012) Віктор Матчук. Повідомила прес-служба депутата.

Він, зокрема, відреагував на ініціативу Генерального прокурора щодо зменшення термінів розгляду подання на зняття недоторканності з депутатів. «По-перше, я чомусь майже впевнений, що необхідної кількості голосів народних депутатів, які підтримають ініціативу Генпрокурора, не набереться», - зазначив Матчук.

По-друге, за словами політика, зараз треба говорити про зняття недоторканості не з конкретного депутата, а взагалі про скасування такого поняття, як депутатська недоторканість. Тільки це може створити передумови для притягнення до кримінальної відповідальності. 

«Якщо цього не зробити, то все інше – це напівзаходи, які, швидше за все, ніякого результату не дадуть», - вважає він.

Те саме, наголосив Матчук, стосується ініціативи, щоб забирати закордонні паспорти у нардепів, на яких внесено подання про притягнення до відповідальності. Такі дії нічого не вирішують, оскільки у нас відкриті кордони з країнами, куди можна виїхати навіть по внутрішньому паспорту.

«Тут потрібно говорити про інше – про досудове обмеження свободи пересування. Тому що сумнозвісний суддя Чаус покинув межі України по внутрішньому паспорту, і навіть не своєму. У нас діряві кордони. І виїхати з країни можна навіть тоді, коли позабирали усі паспорти», - зазначив політик.

Відтак, як наголосив Матчук, такі половинчасті заходи щодо Верховної Ради взагалі не дадуть ніякого ефекту. «Ми дуже дивуємося, коли кожен наступний склад парламенту виявляється гіршим за попередній. Потрібен абсолютно кардинальний підхід – перейти до інституційної реформи. Створити замість цього парламенту принципово інший за своєю філософією орган, який обиратиметься і працюватиме на абсолютно інших засадах. Бо Рада в нинішньому вигляді – це повністю пропащий орган, і ніякі поверхові зміни «для людського ока» її не врятують», - резюмував Матчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ