Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Замість зброї - код: як ветерани опановують IT

У Львові ветерани отримали можливість освоїти нову професію за 10 місяців.
Фото: Львівська ОВА

Нещодавно у Львові стартувала IT-академія для ветеранів. З 90 претендентів обрали 12 учасників для навчання за напрямом Full-Stack. Як розповів керівник організації “Академія для Героїв” Олексій Другов, головними критеріями під час відбору стали можливість відвідувати заняття офлайн, мотивація, мінімальне знання англійської і базове розуміння, що таке сфера IT. 

“Ми не вимагали базової технічної чи комп'ютерної освіти, але для нас важливо, щоб людина розуміла, куди вона йде. Тому що багато людей думає, що в IT платять гроші, хіба я не зможу так само. Бути програмістом – це специфічна робота, це постійна робота за комп'ютером, це робота з програмами, з алгоритмами. Є люди, які більш схильні до особистого спілкування з іншими, тому їм така діяльність не буде підходити. Банально не всі зможуть за комп'ютером сидіти цілий день за станом здоров'я”, - додав Олексій Другов.

Головним викликом було обрати найоптимальніший формат навчання. Викладачі проводять вечірні заняття не більше ніж двічі на тиждень, адже учасники - це дорослі люди, які не можуть 10 місяців тільки вчитись, у кожного є робота і особисте життя. А також чим наповнити програму, щоб ветерани отримали максимальну кількість знань за мінімальний період часу.

“Програма розроблена таким чином, щоб надати ветеранам усі необхідні знання та навички для роботи у майбутньому. Значну увагу приділено вивченню англійської, але також і софт-скілам, наприклад, вмінню працювати в команді, швидкому вирішенню проблем, ефективній комунікації, бо ми розуміємо, що вони допоможуть ветеранам швидше адаптуватися до цивільного життя”, - пояснила Мар’яна Гвоздь, викладачка та заступниця голови ГО “Академія для Героїв”. 

Про ще одну перевагу розповів ІТ викладач і ментор Володимир Паньків: ветерани отримають можливість пройти практику в ІТ- компаніях, що суттєво підвищить їхні шанси на працевлаштування, порівняно зі звичайними студентами, які після навчання претендують на таку ж посаду. 

Учасник академії військовослужбовець Денис вважає, що такі проєкти сприяють також реінтеграції військових. 

“Про цю академію мені сказала дружина. За цей короткий термін у мене вже з'явилася ідея, що можна було б спробувати реалізувати. Після закінчення війни хочеться, звісно, працювати десь в сфері ІТ, але для цього треба команду, дуже багато знань і грошей. Тому я вирішив почати зі знань. Загалом раджу ветеранам брати участь у таких проєктах, навіть якщо вони не були до цього в IT-сфері, як і я, в принципі. Це не буде зайвим, навпаки розширює спектр можливостей, де ти можеш знайти себе”, - додав Денис.

Вікторія Тимофій

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ