Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Зеленський, Дуда і Науседа у Гуті підписали спільну заяву

Президенти України Володимир Зеленський, Польщі Анджей Дуда та Литовської Республіки Гітанас Науседа провели перший саміт на рівні лідерів “Люблінського трикутника” на Івано-Франківщині та за підсумками підписали спільну заяву.
фото - УНН

Про це заявив Зеленський під час спільної пресконференції за підсумками саміту, - передає УНН.

“Доказом єдності стало і підписання підсумкової нашої сьогоднішньої декларації. Підсумки сьогоднішнього саміту”, - сказав Президент.

За словами Глави держави, спільна декларація фіксує чітку підтримку членства України в ЄС і НАТО, боротьбу з російською агресією.

“Сьогодні ми cкоординували кроки нашої європейської та євроатлантичної інтеграції на наступний 2022 рік”, - додав він.

Раніше канцелярія Дуди повідомляла, що мова йде про спільну заяву президентів від 2 грудня з нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України.

У ній лідери зокрема підтвердили чітку відданість подальшому розширенню їхньої співпраці з широкого кола питань, таких як безпека, оборона, економіка, енергетика та інших, у тому числі в рамках формату Люблінського трикутника.

Литовська Республіка та Республіка Польща підтвердили свою повну підтримку членства України в ЄС та НАТО.

Крім того, лідери висловили особливу стурбованість у зв’язку із погіршенням безпекової ситуації та стабільності в регіоні, а також зростаючими загрозами, включно з гібридними, що є результатом, зокрема, російської агресії, а також погодилися з необхідністю спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз для протидії їм у більш ефективний та скоординований спосіб.

Президенти підтвердили тверду відданість подальшому зміцненню європейської енергетичної безпеки і в цьому зв’язку висловили глибоку стурбованість проектом “Північний потік-2”, який є викликом для безпеки європейського регіону. Вони висловили готовність спільно діяти з метою протистояння монополізації європейського газового ринку Росією, яка використовує енергетику як геополітичний інструмент.

Президенти підтвердили відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води, а також закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Російської Федерації через її триваючу агресію проти України та ще раз закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України та з її тимчасово окупованих територій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ