Слухай онлайн
Політика

Зеленський підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон ʺПро внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон Україниʺ № 202-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Про це повідомили у прес-службі Глави держави.

Закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу, що є зобов’язанням нашої держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів, сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Закон вносить зміни до Митного кодексу України, зокрема дає визначення термінів: ʺконтрафактні товариʺ, ʺпіратські товариʺ, ʺтовари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власностіʺ.

Документ також передбачає, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема якщо їхня кількість перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.

Крім того, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Зеленський звільнив Геруса і призначив собі нового представника у Кабміні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");