Слухай онлайн
Політика

Зеленський ветував закон про позбавлення волі за брехню в деклараціях

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації суб'єктом декларування через зміну підходів до декларування.
Володимир Зеленський зустрівся з представниками Світового конгресу українців

Про це інформує пресслужба ОПУ.

В ОП розповіли, що Президент ініціював цей проєкт закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування. Водночас зазначається, що під час розгляду документа в сесійній залі Верховної Ради депутати внесли зміни в порядок декларування відомостей щодо рухомого й нерухомого майна, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім'ї декларанта.

Відповідно до поправок, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім'ї декларанта подали йому відповідну інформацію.

"Таким чином декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно", - наголосили в Офісі глави держави.

Враховуючи це, Президент повернув закон до парламенту.

«Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі», – підкреслив Зеленський.

В ОП зазначили, що запровадження системи електронного декларування було вимогою ЄС для встановлення безвізового режиму з Україною, а Венеційська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року повністю підтримала ініційовані Президентом зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ