Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Зеленський зустрівся з президентом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН і лідером Туреччини

фото - пресслужба ОПУ
фото - пресслужба ОПУ
фото - пресслужба ОПУ
фото - пресслужба ОПУ
1/2
Під час робочого візиту до США Президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з президентом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, міністром закордонних справ Мальдівської Республіки Абдуллою Шахідом та з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Про це Гал-інфо повідомили у пресслужбі ОПУ.

Під час зустрічі із Абдулою Шахідом Зеленський відзначив готовність України ефективно співпрацювати в реалізації пріоритетів президента 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН та задля посилення ролі Генасамблеї як найбільш представницького політичного органу світу.

«Розраховуємо також на тісну співпрацю з важливих для нашої держави та регіону питань безпеки, які мають залишатися в пріоритеті роботи Генасамблеї», – зазначив Володимир Зеленський.

У цьому зв’язку він наголосив, що для України ключовим пріоритетом у межах ООН залишається протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності, деокупація Донбасу й Криму.

«Для України важливо, щоб протягом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї під вашим головуванням держави-члени провели повноцінні дебати у межах українського пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський ознайомив президента 76-ї сесії Генасамблеї ООН з підсумками саміту Кримської платформи та акцентував увагу на тому, що досягнення кінцевої мети цієї ініціативи – повернення Криму – є шляхом до відновлення поваги до Статуту ООН.

Він наголосив на важливості схвалення на пленарному засіданні двох резолюцій Генеральної Асамблеї, які Україна спільно з партнерами планує подати на розгляд: «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» та «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів».

«Ці документи є практичним інструментом із захисту прав людини на окупованій території та запобігання подальшому перетворенню Криму на військову базу з ядерною зброєю – прямій загрозі для глобальної безпеки», – зауважив Президент України.

Глава держави також проінформував про проведення Київського саміту перших леді та джентльменів.

Під час зустрічі із Ердоганом Зеленський подякував лідеру Туреччини за тверду позицію щодо невизнання анексії Криму Російською Федерацією, висловлену під час виступу на сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Володимир Зеленський наголосив на стратегічному характері українсько-турецьких відносин та важливості нарощування темпів двосторонньої співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-технічній та гуманітарній сферах. Зокрема, було обговорено питання взаємодії у сфері енергетики в контексті диверсифікації енергоносіїв.

Президент України також подякував Реджепу Таїпу Ердогану за підтримку Кримської платформи.

Глави держав обговорили темпи реалізації спільних проектів, зокрема щодо будівництва житла для представників кримськотатарського народу. Також приділили увагу питанню звільнення незаконно утримуваних кримських татар.

Сторони розглянули й питання підтримки стабільної безпекової ситуації в регіоні Чорного моря.

Президенти домовились активізувати роботу щодо завершення процесу укладення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Турецькою Республікою.

Реджеп Таїп Ердоган прийняв запрошення відвідати нашу державу для проведення 10-го засідання Ради стратегічного співробітництва.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ