Слухай онлайн
Здоров'я

Жінок Львівщини закликають пройти безкоштовне скринінгове обстеження

У понеділок, 7 жовтня, на Львівщині розпочинається двотижнева акція ʺДні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінокʺ. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛОДА.
Жінок Львівщини закликають пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози

Відтак, мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження, аби попередити ці захворювання. Про це розповіли сьогодні, 4 жовтня, під час брифінгу. 

ʺПри виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні оглядиʺ, - розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

ʺПроблема справді є дуже актуальною. І наша область, напевно одна із не багатьох, може забезпечити безкоштовне скринінгове обстеження жінок. Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковнийʺ, - Мар’яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я.

ʺНа сьогодні у області працюють 7 скринінгових центрів, у яких жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який часʺ, - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру.

За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років, на рак грудної залози із 45 років.

ʺЛікування раку залежить виключно від стадії розвитку патології шийки матки, від якої страждають переважно молоді жінки репродуктивного віку. Тому ще раз закликаю не відкладати обстеженняʺ, - Світлана Струк, експерт департаменту охорони здоров’я з онкогінекології.

Інформаційну кампанію проведуть й у театральному середовищі – акцію популяризують заньківчани.

ʺМи завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятисьʺ,  - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник  Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ