12 травня на ПАТ «Жидачівському целюлозно-паперовому комбінаті» відновили виробництво. Символічно активізацію розпочав гудок, який дали голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та виконавчий директор підприємства Дмитро Чмихал.
Під час презентації відновленого комбінату Олег Синютка повідомив, що з першого кварталу цього року проводиться поступова виплата заборгованості працівникам комбінату.
Також він додав: «Це рідкість, коли через 2,5 роки підприємство не перетворюється на купу металобрухту, а оживає, відновлює своє виробництво».
Олег Синютка зазначив, що інвестори додатково вклали у комбінат близько 1 млн грн.
Своєю чергою виконавчий директор комбінату Дмитро Чмихал повідомив: «Впродовж наступних 4 місяці керівництво комбінату планує вийти на повну потужність виробництва. Наразі на підприємстві працюють майже 600 осіб».
Довідка.
ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» - з’явився восени 1951 року і стало одним з найбільших підприємств целюлозно-паперової промисловості України, яке спеціалізується на виробництві паперу та картону. Внаслідок приватизації у 90-х роках підприємство стало Відкритим акціонерним товариством.
У січні–грудні 2005 року комбінат збільшив обсяг виробництва і реалізації продукції на 15,5%, що дорівнює майже 42 млн грн. загальний обсяг склав 310,34 млн грн. У січні-квітні 2006 року обсяг збільшився на 13% - з 149 319 тис. грн до 168 528 тис. грн. Проте вже до червня 2006 року ЖЦПК зменшив виробництво целюлози на 19% - з 19 716 тонн до 16 046 тонн, а виробництво деревної маси збільшено на 12% – з 15 255 тонн до 17 084 тонн.
21 червня 2006 року на зборах акціонерів ВАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат» міноритарні акціонери заблокували зміни в статут підприємства, які передбачали збільшення статутного капіталу.
14 серпня 2006 в.о. голови правління комбінату Степан Пакіж повідомив, що у 2007 році в модернізацію виробництва комбіната планується вкласти 20 млн грн. І вже за місяць акціонери ВАТ прийняли рішення про збільшення статутного фонду.
Навесні 2014 року целюлозно–паперовий комбінат перетворюється в Публічне акціонерне товариство. З цього моменту в ЗМІ починає ширитись інформація про те, що працівникам "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" досі повністю не покрили борг по зарплаті. Підприємство працює з перебоями, про що 4 липня 2014 року повідомив голова Жидачева Володимир Левко.
Як це і бувало в аналогічних випадках, комбінат зупиняє свою діяльність. Це сталось 18 вересня 2014 року. Цьому є декілька причин, серед яких і зменшення кількісті замовлень, що спричинило погіршення фінансово-економічного становища. Це своєю чергою призвело до росту заборгованості.
Зокрема, восени 2014 року залеглість щодо виплати зарплатні становила понад 2 млн грн. Тоді ж 19 листопада 2014 року близько двохсот працівників Жидачівського целюлозно-паперового комбінату перекрили дорогу в місті і обіцяли робити це щодня, поки керівництво не виконає їхні вимоги.
Гал-інфо вдалось знайти протокол одного з засідань Господарського суду Львівської області, з якого випливає, що на розгляд суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Тетра-Агро», м. Червоноград Львівської області, про порушення справи про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат».
І вже 1 грудня 2014 року Господарський суд Львівської області прийняв до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Тетра-Агро" про порушення справи про банкрутство ПАТ „Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат".
Вже за декілька місяців, а саме у січні 2015 року, борг зріз у 2,5 рази і становив понад 5 млн грн. 25 грудня господарський суд Львівської області порушив провадження у справі про банкрутство целюлозно-паперового комбінату.
Щороку цифра росла і росла. І вже через рік у січні 2016 року працівники недоотримали 17 млн грн. Через місяць 10 лютого 2016 року Львівська ОДА за власним бажанням стала учасником справи про банкрутство комбінату. Варто наголосити, що розгляд справи неодноразово відкладали.
Також з рішень суду випливає, що 10 серпня 2016 розпочалась процедура санації. А вже через півроку 21 грудня 2016 року були скасовані всі арешти та заборони на рахунки комбінату. Після цієї ухвали суду керівництво підприємства відповідно до календарного плану дало дозвіл на початок ремонтних робіт.
Згідно з останніми даними станом на 1 січня цього року сума боргу склала понад 28 млн гривень, а саме 28 238 200 грн. Під час останнього засідання суд ухвалив рішення: "Розгляд справи відкласти на 11.05.17 р. о 12:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська, 128, зал № 2)."