Слухай онлайн
Політика

ЗМІ дізналися, що Гризлов пропонував Україні від імені Путіна в Києві

Представник РФ у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов під час візиту в Київ привозив пропозиції Кремля щодо завершення війни на Донбасі.

Разом з тим, вони не влаштували Київ, передає "Апостроф" слова джерела в одній з європейських наглядових місій в Україні.

За його даними, одним з центральних питань було проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей. Гризлов, зазначив співрозмовник видання, заявив, що російській стороні не важливо, за якою виборчою системою і під чиїм протекторатом вони будуть проходити, хто і як буде рахувати голоси, які суб'єкти будуть брати в них участь.

Для Володимира Путіна при цьому важливо, щоб Україна дотрималась у цьому процесі такої послідовності: президент Петро Порошенко підписує закон про амністію для бойовиків, потім, не пізніше березня 2016 року, проводить вибори за українським законодавством і завершує конституційну реформу, в якій буде закріплений особливий статус Донбасу. Тільки після виконання цих пунктів українська сторона отримає повний контроль над державним кордоном.

Проведення виборів на окупованому Донбасі потрібне РФ для того, щоб вже в червні почати переговори з Євросоюзом щодо зняття санкцій.

Разом з тим, пропозиції Путіна Україну не влаштували. За даними джерела, Київ наполягає на такій послідовності подій: Петро Порошенко готовий підписати закон про амністію, прийняти і навіть узгодити із сепаратистами новий закон про вибори на Донбасі, завершити конституційну реформу під міжнародним контролем.

Однак вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей повинні відбутися не до, а після того, як Україна отримає контроль над державним кордоном.

Раніше ЗМІ стало відомо, що Гризлов прибув у Київ за особистим запрошенням президента Петра Порошенка.

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ