Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Знову на ногах: нейрохірурги Центру дитячої медицини перемогли пухлину, яка здавалась неоперабельною

Через пухлину у спинному мозку, яка поширювалась у черевну порожнину, трирічна Даринка втратила здатність ходити. Утвір величезних розмірів охоплював корінці, які відповідають за рухи в обох кінцівках і за контроль функції тазових органів.

Лікарі у рідному Запоріжжі, а згодом і в Києві, відмовились оперувати дитину через надскладну і небезпечну локалізацію пухлини. Рятівне оперативне втручання малечі погодились провести у Західноукраїнському спеціалізованому центрі.

Це уже другий такий випадок у практиці наших нейрохірургів. Першу пацієнтку, 18-річну дівчину, нейрохірургічна команда прооперувала ще до того, як стала частиною #центр_дитячої_медицини. Трирічну запоріжанку рятували уже разом із хірургами ЗУСЦ. Обом дівчаткам вдалось відновити функцію ходьби. Керівник Клініки дитячої нейрохірургії Михайло Ловга каже, що тепер у пацієнток є всі шанси для повноцінного життя.

З початком повномасштабної війни мама з Даринкою виїхали у Польщу. Дівчинка часто хворіла, мала серйозні проблеми з травленням, і у свої два роки так і не почала ходити. Після повернення в Україну стан дитини різко погіршився, на спині з’явилась припухлість. Комп’ютерна томографія показала велику пухлину, яка поширювалась в черевну порожнину і спинно-мозковий канал, і притискала спинний мозок. Утвір був щільний за структурою, що створювало додатковий тиск на нервові закінчення. Лікарі, до яких спершу зверталась родина, назвали пухлину неоперабельною. Понад пів року дитина пила таблетки, щоб зменшити біль і стримувати ріст пухлини. 

«Від таких пацієнтів зазвичай відмовляються. Оперувати їх складно через ризик неврологічних ускладнень. Хоч пухлини й доброякісні, вони небезпечні через своє розташування та щільність. Повністю видалити їх не вдається — з часом вони можуть знову рости, і може знадобитися повторна операція. Але головне зараз — усунути тиск на рухові нерви і повернути дитині здатність рухатися», — розповів Михайло Ловга, керівник Клініки дитячої нейрохірургії.

За його словами, резекція відбувається у кілька етапів. Спочатку нейрохірурги максимально видаляють пухлину та звільняють нервові корінці. Потім дитячі хірурги видаляють залишки новоутворення з черевної порожнини.

 «У Даринки пухлина виповнювала тазову порожнину і зміщувала органи. Через неї проходили магістральні судини, що ускладнювало втручання. Але завдяки точній роботі нейрохірургів і нашому досвіду  видаленню пухлин у цій ділянці, втручання пройшло успішно», - додав Богдан Романишин, який очолює Клініку спеціалізованої дитячої хірургії. 

Сьогодні Даринка вчиться жити без болю, а її мама вчиться знову мріяти. У порятунку дівчинки — не лише досвід і хірургічна точність, а й безмежна людяність. Коли здається, що надії більше немає, саме такі команди дарують її знову.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :