«Лиш праця світ таким, як є, створила. Лиш в праці варто і для праці жить», – відомий вислів Івана Франка проніс крізь усе своє життя його онук – Роланд, який у 2015 році заснував Міжнародний фонд Івана Франка, місія якого полягає у популяризації наукового і творчого доробку Великого Українця та відкритті України світові.
Щоб заохотити науковців світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, Роланд Франко заснував Міжнародну премію ім. Івана Франка. За час існування премії її лауреатами стали 5 науковців, роботи яких є вагомим внеском у світову науку й культуру. Міжнародну премію імені Івана Франка присуджено ученим із 3-х країн світу – Австрії, України та Фінляндії. Першим лауреатом Премії у 2016 році став Блаженніший Любомир Гузар. Минулого року лауреатами було обрано українця Олега Шаблія та австрійця Міхаеля Мозера. У 2018 році перемогу здобули українка Ярослава Мельник та фінський дослідник Йоганнес Ремі.
За перемогу у Міжнародній премії ім. Івана Франка лауреатам вручається диплом, грошова винагорода та Знак Лауреата.
Золотий знак є оригінальним, має форму круглої медалі діаметром 30 мм. Знак виготовляється із золота 375 проби як proof-like і має вагу 24 грами. Кожен золотий знак є номерним, і їхня кількість обмежується кількістю лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка. Виготовлення кожного такого знака обходиться Міжнародному фонду Івана Франка у 35 000 гривень.
Ескіз Знака Лауреата було відібрано під час відкритого конкурсу, який проходив навесні 2016 року. Медаль розроблено канадським художником українського походження Олегом Лесюком — головою Української спілки образотворчих мистців Канади, членом Національної спілки художників України й Асоціації скульпторів Канади.
Нагадаємо, ІІІ урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка відбудеться 27 серпня у місті Дрогобичі.