Слухай онлайн
Політика

Зустріч Зеленського і Байдена у Білому Домі: що потрібно знати

У середу, 1 вересня У Білому домі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента США Джозефа Байдена.

Про це інформує РБК-Україна.

Розпочалася зустріч двох лідерів невеликими заявами у присутності представників ЗМІ. Першим виступив Байден, заявивши про підтримку суверенітету та територіальної цілосності України. Він також зазначив, що все ще пам’ятає свій виступ у Верховній Раді, і хотів би колись знову відвідати Україну. 

Зеленський окреслив пріоритетні теми переговорів (безпека, зокрема енергетична, та економічний блок). Президент України також повідомив, що передав Байдену список понад 450 ув'язнених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у РФ. Після цього переговори продовжилися, але вже без журналістів.

Ще під час зустрічі Офіс президента опублікував текст спільної заяви України та США щодо стратегічного партнерства. У документі, зокрема, зазначається, що зв’язки між Україною та США є міцнішими, ніж будь-коли.

Також у заяві вказано, що:

  • Україна й США активізують Комісію стратегічного партнерства, засідання якої відбудеться восени у Вашингтоні. Там міністр закордонних справ України та державний секретар США затвердять нову Хартію.
  • США разом з Україною будуть працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію.
  • США ніколи не визнають анексію Криму, підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в нормандському форматі. США також підтримують Кримську платформу та закликають Росію виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у врегулюванні конфлікту для завершення війни.
  • США підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи питання вступу до НАТО.
  • США нададуть Україні допомогу у розмірі 60 млн доларів, що включає бронебійні системи "Джавелін" та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання.
  • У жовтні Україна та США проведуть у Києві засідання українсько-американського Кібердіалогу для сприяння двосторонньому співробітництву в галузі кібербезпеки.
  • Україна та США домовилися про підтримку безпечного цілодобового зв’язку через Національний центр США зі зменшення ризику ядерної небезпеки.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський прибув до Каліфорнії. На честь приїзду Глави Української держави будівлю мерії міста Сан-Франциско за ініціативою влади штату підсвітили кольорами українського прапора

  • Україна та США виступають проти "Північного потоку-2", який розглядається як загроза для європейської енергетичної безпеки.
  • США мають намір надати Україні додаткову допомогу для боротьби з коронавірусом. Зокрема, буде виділено додаткові 12,8 млн доларів.
  • Цього року уряд США надасть Україні додаткові 45 млн доларів гуманітарної допомоги.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ