Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Звичний конфлікт інтересів в містобудівній раді Львова

Звичний конфлікт інтересів в містобудівній раді Львова.

Управлінням архітектури і урбаністики ЛМР , при створенні дорадчого органу – архітектурно-містобудівної ради, не в повному обсязі враховано вимоги наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 108 «Про затвердження Типового положення про архітектурно-містобудівні ради». А це, у свою чергу, призвело до конфлікту інтересів у цьому консультативно-дорадчому органі, який на експертному рівні обговорює та погоджує важливі проектні рішення у сфері містобудування.

Нагадаємо, при утворенні містобудівної ради до її складу увійшли приватні архітектори, науковці, посадові особи органів місцевого самоврядування і органів державної влади, а також чотири представники Державного інституту проектування міст «Містопроект» - В. Дубина, Ю. Столяров, П. Крупа, С. Фіалковський. А оскільки ДП ДІПМ «Містопроект» та зокрема ці архітектори є розробниками низки містобудівної документації, на кшталт Детальних планів території та будівництва житлових багатоквартирних будівель у м. Львові, є неприпустимим, що проектанти голосують за свої ж роботи і, відповідно не мають до них жодних зауважень. На законодавчому рівні це називається конфліктом інтересів.

Аби унеможливити будь-який конфлікт інтересів, який наразі присутній у містобудівний раді, необхідно щонайменше внести зміни в положення п.4.5 «Про утворення архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР» від 20.01.2017 року замінивши його на п 4.5 «Типового положення про архітектурно-містобудівну раду» у наказі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 108 «Про затвердження Типового положення про архітектурно-містобудівні ради», який голосить: «Члени Ради не можуть брати участь в обговоренні і голосуванні щодо проектів, авторами яких є їх близькі родичі, а також у випадках, коли проекти розробляються працівниками проектної установи, у якій вони працюють». Загалом, необхідно виключити представників ДП ДІПМ «Містопроект» зі складу містобудівної ради, які є монополістами у розробці містобудівної документації у Львові, оскільки на засіданнях ради в їх рішеннях вбачається особистий інтерес, який впливає на неупередженість прийнятих рішень.

Зважаючи на те, що до ГО «Розвиток Громади» постійно звертаються місцеві мешканці щодо стрімкого збільшення порушень містобудівної документації, з такими вимогами Ми звернулись до Міського голови Львова Андрія Садового та начальника управління архітектури та урбаністики, головного архітектора міста департаменту містобудування ЛМР Юліана Чаплінського

Окрім цього, скеровано звернення до Міністерства регіонального будівництва та житлово-комунального господарства України з вимогою провести перевірку діяльності ДП ДІПМ «Містопроект». 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ