Редактор видання «Rzeczpospolita» Боґуслав Хработа коментуючи останні події (в Польщі) стверджує, що люди, яким здається, що вони в змозі запанувати на історією, часто помиляються. Автор нагадує, що Арабська весна розпочалася з переслідувань скромного вуличного продавця, а його акт самоспалення в подальшому розпочав ланцюг тотальних змін. Про це пише сайт Простір.
Простір: "А хто має сміливість спрогнозувати наслідки в Польщі після подій в Сеймі? — запитує журналіст. Минулої ночі, з 16 на 17 грудня, сталася одна з найсерйозніших криз в історії польського парламентаризму після 1989 року. Маршалок Cейму Марек Кухцінський, говориться в матеріалі, зробив фундаментальну помилку. По-перше, не допустив до трибуни опозиціонера. По-друге, політик робить з більшості преси політичного ворога. Це більше, аніж просто дурість. «Яким чином людина, яка допустила останні події, буде далі виконувати свою роль? Не знаю. Знаю точно, що в ніч з 16 на 17 грудня в Польщі щось сталось. Крім окупації Сейму, ще й дійшло до брутальних дій поліції. Жорстокість по відношенню до протестуючих», — зазначає журналіст. Ситуація наскільки гаряча, що один безвідповідальний крок може привести до конфронтації, від якої залишаться тільки лозунги про повалення і захисту існуючої влади. Багато хто на це чекає. Тому не треба провокувати історію. Автор вважає, що президія Сейму зобов’язана провести консультацію з медіа на тему запропонованих обмежень в праці ЗМІ, або ж найближчим часом оголосити про те, що повністю відмовляється від них. Також з усією серйозністю влада повинна сприйняти зауваження опозиції про законність прийняття законів в Колонній залі. Також журналіст звертається до президента Анджея Дуди, який ніяк не реагує на події останніх днів. «Пане президент, якщо Ви усвідомлюєте свою роль в польській демократії, прийшов час, аби Ви вийшли на сцену», — пише Хработа.
Політолог Аґата Чарнецька в блозі на порталі тижневика «Polityka» публікує матеріал під назвою «Здається, що у Варшаві розпочався Майдан». Авторка пише, що зібрання в п’ятницю вийшло більш бурхливим, ніж будь-хто міг очікувати. Події в парламенті привели до блокади Сейму. «Громадяни раніше за опозиційних лідерів або керівників КОД зрозуміли, що залишити без уваги те, що сталося, може похитнути польську демократію, — читаємо у матеріалі. — Здається, що у Варшаві розпочався Майдан. Закликаємо всіх до Сейму. Потрібен гарячий чай та закуски, але, перед усім, громадяни, які змінять втомлених і замерзлих демонстрантів». 16 грудня в Польщі закінчилася псевдодемократія партії «Право та справедливість». Тільки від поляків залежить, чи змінить її реальна демократія чи диктатура, зазначається в статті.
У виданні «wPolityce.pl» аналітик та посол Сейму від партії «Право та справедливість» Януш Шевчак називає події «переворотом» і пише, що теперішній переворот був невдалий. «Божевілля тих, кого відсунили від корита, набуває щораз більш гротескової форми. […] Вони знають, що жодної революції на вулицях не буде, адже поляки вже сьогодні переконані, що повернення влади PO- PSL, за підтримки банківської партії Nowoczesna, буде означати відбирання грошей в рамках програми «500+», знов підняття пенсійного віку до 67 років, відміну списку вільних препаратів для літніх людей і повернення привілеїв для працівників комуністичної служби безпеки, а також неконтрольованої влади надзвичайної касти людей», – пише політик. Погані люди, зазначає автор, вже бачать, що не буде економічної кризи і фінансового краху, звідти й береться політичне хуліганство, наприклад, як блокування трибуни парламенту. Те, що 16 грудня спостерігала вся Польща — це ефект поблажливості та цяцькання з аферистами, толерування старої системи. Опозиція не хоче бачити Польщу ані сильною, ані демократичною, ані економічно суверенною. Вони хочуть тільки повернутися до горезвісного корита, ще раз зазначає парламентарій".