20 березня у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбулося офіційне представлення нового генерального директора – художнього керівника театру Василя Вовкуна.
Після урочистостей керівник театру зустрівся із журналістами і розповів про заплановану на наступні п’ять років роботу: українські постановки, співпрацю з відомими українськими диригентами, створення у Дзеркальній залі малої сцени, а також заснування музею театру.
Василь Вовкун назвав свою програму розвитку театру на п’ять років «Український прорив».
«Чому така назва? Усі репертуари українських театрів представлені трьома-чотирма українськими операми чи балетами. Здебільшого це «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Тарас Бульба». Все ХХ ст. лежить у шухлядах, архівах, бібліотеках театрів», – пояснив Василь Вовкун і додав, що у його планах поставити велику кількість українських вистав. Зокрема, фольк-оперу Євгена Станковича «Цвіт папороті», яка не має історії постановки після її заборони у радянський час. До речі, цю виставу писали для економічної виставки у Парижі.
Можу вже вам сказати, що «Цвіт папороті» буде певним шоком для львівської публіки у тому, як задумана ця постановка», – наголосив Василь Вовкун.
Він додав, що планує заснувати Клуб любителів опери, членами якого будуть представники бізнесу, які допомагатимуть реалізовувати різноманітні проекти.
На офіційному представленні нового керівника Львівської опери були присутні міністр культури України Євген Нищук, представники керівництва міста та області, а також громадськість.
Міністр культури України та представники влади, зокрема, висловили впевненість у подальшій перспективі розвитку колективу театру.
«Хочеться, щоб про Львівський оперний театр дізнавалося якомога більше людей, а особливо - різні кінематографічні групи, які можуть орендувати цю прекрасну будівлю. Адже це - прибуток для театру та його розвитку, постановок, та премій для всіх працівників, які є в театрі», - зазначив Євген Нищук.