Сьогодні, 27 лютого, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося тестування кандидатів на посаду суддів, які проходять спеціальну підготовку. На тестуванні був присутній голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, повідомив кореспондент Гал-інфо.
У відкритті заходу взяв участь і декан юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Андрій Бойко.
Як розповів журналістам Ігор Самсін, в Україні вперше відбулося подібне тестування на базі 4 вищих навчальних закладів Львова, Києва, Харкова та Одеси.
«З 2010 року почали діяти нові правила кадрового добору суддів. Раніше, фактично, не було такої прозорої системи відбору, адже існувало 13 кваліфікаційних комісій, які на власний розсуд визначалися із таким добору. Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголошує та проводить добір», - зазначив він.
Ігор Самсін розповів, що є близько 1 тис. вакансій, на які подали заявки близько 3 тис. охочих. Головні вимоги – вік від 25 років, стаж роботи в галузі права не менше як 3 роки, громадянство України та постійне проживання на території держави.
«Правників сьогодні випускає близько 200 вишів, тому ми мусимо проводити ретельний добір. Із 3 тисяч кандидатів нам доведеться обрати найкращих за рівнем знань», - сказав він.
Тестування проходить анонімно, кожен із учасників отримує персональний код. Шість місяців їх готували на спеціальних курсах за державний кошт.
Сьогодні у 4 вишах тест написало 150 осіб. В університеті ім. Івана Франка тест писало 36 осіб.
Загалом кандидатів тестуватимуть шість разів. До майбутнього вирішального іспиту пройдуть тільки ті, які успішно здадуть курс спеціальної підготовки.
«Успішність знань – це більше як 50% правильних відповідей на тестуванні. Нас цікавить не кількість суддів, а якість їхніх знань», - заявив Ігор Самсін.
Перед початком тесту голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін звернувся до учасників: «Ви самі для себе повинні вирішити, чи готові пов’язати своє життя із цією професією. Ми готуємо майбутнього суддю, щоб він відповідав відповідним діловим та моральним якостям. Робота судді подібна до роботи шахтаря, треба вміти віддатися цій роботі і любити її. Ми зможемо підготувати фахівців високого ґатунку».
Декан юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Андрій Бойко зазначив, що в університеті надають особливого значення професійності.
«Приємно, що таке тестування проходить в нашому університеті, у правничій школі з давніми традиціями, яка підготувала цілу когорту відомих юристів. Судді повинні мати високий рівень інтелекту, соціальну та професійну зрілість», - зазначив Андрій Бойко.
Учасників тестували в режимі он-лайн. Завдання надходили із серверу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Фото: Прес-центру ЛНУ ім. І. Франка.