19 червня, в парку Івана Франка, під відкритим небом, головний редактор сайту "Історична правда" Вахтанг Кіпіані виступив із лекцією "Минуле як майбутнє".
На думку Вахтанга Кіпіані, якщо українці хочуть жити в одній країні, то вони повинні стати толерантнішими в питаннях, які розділяють. Зокрема, у питаннях історії та національної пам’яті. Запорука збереження держави – у відмові від тоталітарних практик.
Журналіст зауважив, що націоналісти усіх країн намагаються зацікавити, привернути на свій бік найкращих людей, письменників, науковців, в той час, нажаль, українські націоналісти намагаються відмежовуватись за національною ознакою. Вони не розуміють, що російськомовний житель сходу країни так само може бути щирим націоналістом, який бореться за збереження нашої країни та її розвиток. На думку Кіпіані, що в першу чергу для консолідації українців їм потрібно зрозуміти та сприйняти інакшість людей.
Бачення постаті Богдана Хмельницького у Львові та бачення цієї ж постаті в Криму буде різним, додав він.
«Слід неупереджено ставитись до історичних подій. Слід зрозуміти, що ставити пам’ятник Катерині II в Одесі так само нормально, як встановлювати пам’ятник Степанові Бандері у Львові. Потрібно бути готовим до конструктивного діалогу та розуміти інакшість поглядів на історію на Заході та на Сході країни», зазначив ректор сайту «Історична правда».
"Вуличний Університет", в рамках якої відбувалася лекція Вахтанга Кіпіані – освітня ініціатива у форматі "+знання, -стіни". Лекції, які читають авторитетні особи, відбуваються просто неба у парку імені Івана Франка.
Послухати головного редактора сайту "Історична правда" Вахтанга Кіпіані прийшло понад 100 глядачів переважно студенти. Під час лекції вони активно вели твіттер-трансляцію в соціальній мережі Twitter з тегом #Uni_Kipiani.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.