Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Претенденти на папаху: Швець, Гладій, Канівець та інші

Почнемо з останнього за списком округу №127 (м. Стрий, Стрийський, Жидачівський район та частина Дрогобицького). Наші припущення щодо активностей Михайла Гладія, Віктора Швеця та Олега Канівця збулися.

Отож, якщо в травні ми могли прогнозувати з великим наближенням те, хто і по якому округу ризикне взяти участь у наступних виборах до Верховної Ради, то вже сьогодні на питання «Хто?» можна дати більш прогнозовану відповідь. Знову беремо до уваги , що межі мажоритарних округів будуть підтососуватися під того чи іншого кандидата від влади.

Почнемо з останнього за списком округу №127 (м.Стрий, Стрийський, Жидачівський райони та частина Дрогобицького). Наші припущення щодо активності Михайла Гладія, Віктора Швеця та Олега Канівця збулися. Так, перший нагадав про себе з біл-бордів до Дня незалежності. А Віктор Швець, подейкують, вже вибудовує кадрову команду на вибори. Проте найбільшу діяльність розгорнув Олег Канівець: ним заклеїли Стрийський та Жидачівський райони. Кажуть, він іде від групи міського голови Калуша Ігоря Насалика.

Отже, до тих, кого ми перелічили у попередній статті, ще принаймні двоє осіб бажають взяти участь у виборах в окрузі №127. Це депутати облради Зиновій Карпінський та Андрій Кіт.

Спробуємо уважніше придивитися до кожного з імовірних претендентів, щоб згодом зробити свідомий вибір задля спільного блага.

Віктор Швець. За повідомленням сайту rudenko.kiev.ua/persons/shvec,– особистий адвокат Юлії Тимошенко з 2001 року, тобто з часів першого арешту. Він добивався її звільнення з Лукянівського СІЗО, потім займався юридичним забезпеченням Блоку Юлії Тимошенко. Про нього говорять, як про людину, що не демонструє своїх амбіцій та уникає надмірної уваги.

Манера уникати надмірної уваги, до речі, спостерігається і в підготовці до виборів, що вказує на потенційну силу кандидата.

Тепер кілька штрихів з біографії: народився 6 січня 1954 року, вища освіта, в 2005 році працював начальником головного управління Генпрокуратури України. У 2006 році став нардепом за списком БЮТ (№31). У 2007 році пройшов до ВРУ під №25 від БЮТу та очолив парламентський комітет з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності.

Швець виступав за надання права уповноваженим органам притягати до адміністративної відповідальності тих, хто не декларує обсяги зерна, що зберігається. У вересні 2007 року Інна Богословська звинувачувала його в тому, що він отримав справу щодо боргів ЄЕСУ і в ній стало не вистачати десятки томів.

Крім того, недаремно свого часу Святослав Піскун вважав Віктора Швеця кваліфікованим юристом, якого йому порекомендував Віктор Ющенко у своєму кабінеті, адже, вже 29 серпня, за повідомленням «Української правди», Віктор Швець стає одним з авторів вимоги до парламентської більшості скасувати кримінальну відповідальність за перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки. Якщо згадати, що Віктор Швець був блискучим адвокатом Юлії Тимошенко у 2001 році, то стає зрозуміло, що активність Швеця спрямована не тільки на порятунок Тимошенко, але й на отримання місця в списку, і це місце буде не нижче від №25.

Таким чином округ Швець, імовірно, розглядає як запасний аеродром.

Перейдемо до історії ще одного активного чоловіка у цьому можливому окрузі – Михайло Гладій.

Гладій Михайло Васильович був депутатом 4 та 5 скликань Верховної Ради від блоку «За єдину Україну», в народі –ЗаЄду, та від Блоку Юлії Тимошенко. Сьогодні двічі голова Львівської ОДА, ймовірно, хоче вийти із забуття та окраїни української політики через перемогу у мажоритарному окрузі. Бо, розраховувати на списки нереально з огляду на переорієнтацію між 4 та 5 скликанням. Додамо, що поле для маневру звужується нинішньою посадою начальника Південно-Західної регіональної служби ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті. Усе це зменшує шанси Михайла Васильовича на перемогу.

Олег Канівець. Пройшов непростий шлях від членства в УХДП (1991рік), у ПРП (2002 рік) та в партії ВО "Батьківщина" (2005). У Львіській обласній раді 4 скликання він встиг побувати головою фракції "Наша Україна" та головою фракції "Батьківщина". У 2002 - 2004 роках активно боровся з режимом Кучми та СДПУ(о).

У червні 2011 року Олег Канівець, вже як заступник голови Політради Української партії та Президент "Благодійного фонду "Добре серце", подарував дитячій поліклініціі міста Стрия електрокардіограф. Цікаво, що благодійний фонд Канівця поширює свою діяльність на територію міста Стрия, Моршина та Сколівського і Стрийського районів. Минулого місяця ще в одному районному центрі Львівщини, місті Миколаєві, під патронатом відомого фонду обирали ... найкращу дівчину. Відкрилася філія фонду і в Жидачівському районі.

Виглядає на те, що люди або не знають меж майбутнього округу, або дуже добре про нього поінформовані.

Згадаймо ще про двох можливих учасників: Зиновій Карпінський та Андрій Кіт.

Отже, Зиновій Карпінський – депутат Львівської обласної ради від КУНу, засновник одного з найбільших на заході України заводу з виготовлення металопластикових вікон та дверних конструкцій. У березні 2011 року визнаний одним з кращих підприємців у конкурсі "Власний бізнес". На можливу участь в парламентських виборах вказує поява пана Карпінського в Жидачівському районі та нагородження спортсменів подарунками. Був на цьому заході і Канівець. Також вручав подарунки.

Андрій Кіт, представник "Сильної України» в обласній раді, є директором ДП "Дослідне господарство Оброшино" та повязаний з холдингом "Оліяр". Можливості холдингу, очевидно, посилюють амбіції пана Кота. Проте в нього найменші шанси з перелічених осіб. Цьому «сприяє» і його партійна належність до «Сильної України». Тим паче – недавня заява партійного боса Сергія Тигіпка про злиття з Партією регіонів і проблеми бізнес-партнера Івана Залізного. Так, що у випадку походу в нардепи його кампанія буде нагадувати, скоріш за все, історію з «Титаніком».

Не виключено, а точніше сказати, цілком вірогідно, що число претендентів на статус народного депутата України від цього округу, збільшиться, як мінімум, до десяти – п’ятнадцяти осіб. Усе залежатиме від особливостей Закону про вибори, який Верховна Рада має ухвалити найближчим часом.

Андрій Возний.

Далі буде.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ