Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Україна піднялася на 15 позицій у рейтингу простоти ведення бізнесу

За даними опублікованого рейтингу сприятливості ділового середовища Doing Business, який щорічно складає Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Україна за рік піднялася на 15 позицій щодо простоти ведення бізнесу, перемістившись зі 152 на 137 місце. Про це повідомили у прес-службі ДПС у Львівській області

Доповідь Doing Business-2013 складається вже десятий раз і охоплює 185 країн. У ній досліджуються норми регулювання, що сприяють або перешкоджають розвитку бізнесу, і відповідні етапи життєвого циклу компаній (створення організації, отримання кредитів, оподаткування тощо).

За підсумками 2012 року (станом на 1 червня) Україна увійшла в трійку країн, які продемонстрували найбільший поступ в покращенні умов ведення бізнесу за останній рік (після Польщі та Шрі-Ланки).

Найбільший прогрес та ефект від реформ, зафіксовано у сфері створення підприємств (поліпшення в рейтингу з 116 позиції до 50), оподаткування (Україна піднялась зі 183 місця на 165) та реєстрації власності (зі 168 на 149).

Рейтинг Doing Business – це своєрідний барометр інвестиційного клімату країни, на який орієнтується іноземний бізнес, вибираючи найбільш перспективні регіони для розміщення бізнесу та інвестицій.

За показником «оподаткування» Україна покращила позиції на 18 пунктів. За оцінками міжнародних експертів, покращення умов ведення бізнесу в Україні забезпечено за рахунок значного скорочення кількості податкових платежів після набрання чинності Податковим кодексом України (з 135 до 28) та зниження податкового навантаження з 57,1% від чистого прибутку до 55,4%. Спеціалісти Світового банку відмітили значний прогрес України за таким показником, як витрати часу на ведення звітності та сплату податків. В минулому році бухгалтери і підприємці витрачали на податкові процедури в середньому 657 годин, в цьому – 491 годину. На даний час вже впроваджено подання звітності з ПДВ через Інтернет, тестується електронна форма реєстрації платника ПДВ, що автоматично скоротить час, що витрачається бізнесом на цю процедуру, і усуне людський фактор. Наступний крок - повне охоплення електронною звітністю платників податку на прибуток іподатку з доходів фізичних осіб.

Звіт Світового банку містить ряд позицій щодо ризиків і недоліків розвитку бізнесу в Україні, які необхідно ретельно проаналізувати, прийняти відповідні рішення для подальшого посилення позицій України.

На виконання доручення Президента України Державною податковою службою розробляється «Програма лібералізації державної податкової політики до 2014 року», завдяки якій планується створити більш сприятливі умови для ведення в країні підприємницької діяльності.

Свої пропозиції та зауваження можна надіслати на єдиний веб-портал органів ДПС України (www.sts.gov.ua) у розділ „Пропозиції щодо вдосконалення державної податкової політики”, а також  залишити  у спеціальній скриньці, розміщеній в приміщенні Центру обслуговування платників податків СДПІ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ