Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Амбіції Петра Писарчука

Під час розмови народний депутат Петро Писарчук частіше був щирим, але інколи ховався за суто теоретичними фразами, які нічого спільного із життям не мають. Однак зрозуміло, що цей політик достатньо амбітний та сильний, щоб стати міським головою Львова.

Петре Івановичу, розпочніть із сенсації. Заявіть, що Ви будете балотуватися на посаду міського голови Львова.

(Сміється) Сьогодні ліквідовано механізм самовисунення. Тому одного бажання політика тепер замало. Мусить бути підтримка політичної сили. Якщо я отримаю підтримку міської організації Партії регіонів, то піду на вибори.

Коли Ви дасте згоду, то одразу отримаєте підтримку. Хіба не так?

Згоду я вже дав. Були переговорники, був перший етап конференції… Я ніколи не приховував, що маю бажання піти і ще раз поборотися. Не за посаду міського голови, а за те, щоб у Львові перемогла інша ідеологія влади. Сьогодні влада працює сама на себе, обслуговує інтереси якихось кланів і депутатів Львівської міської ради, і все. Люди полишені самі на себе. Для них якусь дорогу похляпають, квіточки посадять, лавочки поставлять, як казала моя мама, напустять туману і все. Проблеми не вирішуються, а нагромаджуються. За 5 років нинішня команда, якою рухає тільки бажання залишитись якомога довше на посадах, пішла найлегшим шляхом. От як перемогли за допомогою «Самопомочі», вирішуючи якісь поверхові проблеми,так і все залишилось.

Але люди повинні розуміти, що сьогодні заасфальтувати дорогу – це не значить кардинально розв’язати проблему. Бо під дорогою лежать комунікації… Взяти б район вулиці Володимира Великого. Тутешнім теплотрасам 40 років. Їх треба ремонтувати. Без цього ми ніколи не позбудемось тих колосальних тепловтрат. Знову ж таки – цілодобове водопостачання. Мало тільки будувати свердловини і водогони, треба зробити так, щоб не втрачалося 30-40% води через діряві труби. А за всі ці втрати платять люди.

Звільнення Ігоря Цибульського з посади голови Львівської міської організації Партії регіонів, – це пов’язано з виборами?

Ігоря Цибульського ніхто не звільняв. Його обрано заступником голови обласної організації. Коли ж він обійняв нову посаду, то постало питання про голову Львівської міської організації. Думали-гадали і обрали головою міської організації Ігоря Гладиша – абсолютно демократично, на альтернативній основі. Тільки 5 осіб було проти.

Є така аксіома: кандидат, який не може сформувати свою виборчу стратегію одним реченням, – не має стратегії взагалі. Що скаже виборцям імовірний кандидат на міського голову Львова Петро Писарчук?

Як на мене, то Львову насамперед потрібне європейське управління, а львів’янам – європейські стандарти життя.

Ви є головою обласної організації Партії регіонів. Які результати маєте досягнути, щоб можна було сказати: Регіони вибори на Львівщині не програли?

Передовсім хочу зауважити, що вибори до місцевих рад – це не ідеологічні вибори. Можливо, ті меседжі, які звучать сьогодні у Києві, вони несимпатичні львів’янам. Щодо Криму і таке інше. Але перед депутатами місцевих рад стоять зовсім інші завдання. Тому проектувати позицію галичан щодо загальних дій Партії регіонів на місцевий рівень, я б не став. Це моя відповідь політологам, які багато пишуть з цього приводу.

Насправді важливо те, що нині закон дозволяє обирати на тільки представників партій, а й позапартійних особистостей – через мажоритарну систему виборів. І тут усе залежить від нас, від того, кого ми виставимо на мажоритарний округ. Від того, наскільки ця людина авторитетна. А не від її партійної належності.До того ж, соціологія свідчить, що для львів’ян не дуже важить партійність мера.

Щодо цифр, то, якщо говорити щиро, ми перед собою ставимо завдання не менше як 20 депутатів у Львівській міській раді, а в обласній – ще більше.

Чи можете назвати очікуване загальне число місцевих депутатів Партії регіонів у Львівській області?

Поки що йде процес. В окремих майбутніх округах ми маємо кандидатів, які гідно будуть представляти Партію регіонів, в інших таких особистостей наразі нема.

Чи плануєте створити фракції у всіх 20 районних радах та у всіх 9 радах міст обласного значення?

Обов’язково.

Якщо не вдасться, це буде поразка Партії регіонів?

Так, це буде поразка.

Готові відповідати?

Доведеться.

Усупереч вашій думці, прогнозується, що виборці Львівщини цього разу голосуватимуть значною мірою з політичних мотивів.

Розумієте, насправді отих партійних ідеологів-прогнозистів мало обходять результати місцевих виборів – як реальний механізм подолання місцевих проблем. Вони розглядають ці вибори як якийсь там плацдарм для підготовки виборів до Верховної Ради. Всі б’ються за електорат БЮТ. Мовляв, хто тепер загітує найбільшучастку електорату Юлії Володимирівни, той буде на коні у майбутній Верховні Раді і буде торгуватися за посади.

А у нас інша політика. Нам треба провести до місцевих рад людей, які не будуть політикувати та сваритись, які не будуть приймати якісь «космічні» заяви, абудуть знаходити гроші, щоб ремонтувати дороги, школи, лікарні – у своєму районі, селі чи місті.

А як бути з тим, що Ваш особистий рейтинг у Львові перевищує рейтинг вашої ж партії. Кажуть, що через це ви «нажили» у вищому партійному керівництві чимало заздрісників. З іншого погляду, виходить так, що чітко окреслена партійна належність, як цього тепер вимагає закон, понижує рівень вашої підтримки у Львові.

Партія регіонів – це не Комуністична партія. Там є різні думки. Я абсолютно свідомий того, що в керівництві партії є люди, для яких моя позиція якщо не ворожа, то не зрозуміла, або ж вони вважають її хибною. Це їхнє право. Я не роблю з того жодної трагедії. Я самодостатній чоловік, прийшов в політику не голодний, і мені куска хліба від партії не треба. І я займаю таку позицію, яку вважаю правильною. Можливо, це комусь з Харкова чи Донецька не подобається, але я представляю Галичину і мушу виражати інтереси своїх виборців. Не може Партія регіонів насаджувати одну ідеологію на всю Україну, яка є різною.

Ну, а як бути з рейтингами. Як довго Ви будете тягнути на собі Партію регіонів?

Ну, напевне, якщо б я був в якісь більш популярній партії, то проблем у мене було б менше. Але є те, що треба чути в церкві – хто плаче, той втішиться, гнані за правду, будуть мати Царство Небесне… Бігати по партіях – це низько. Я знаю, що задля Держави України, задля її єдності маємо уникати конфліктів. Ні Донецьк Львову, ні Львів Донецьку не має нав’язувати свої погляди. Це ж більшовизм! Партії мають об'єднувати,особливо тепер, коли ця єдність така крихка. Ну змалювали з Партії регіонів якусь загрозу і товчуться по ній. Що тут доброго, адже за неї голосує третина українців.

Саме тому я і є в Партії регіонів і кажу львів’янам: критикуйте її, але вступайте до неї. Партія – це демократичний механізм. Найвищий орган – з’їзд. Якщо на ньому два делегати від Львова, то наш голос не чути. А було б 50, то була б зовсім інша розмова.

То Ви хочете сказати, що у львів’янина є шанс очолити Партію регіонів?

Нічого неможливо нема. Хто стукає, тому відчиняють Для цього потрібно, щоб був баланс делегатів на з’їзді. Це перше. Друге, потрібно, щоб цей львів’янин зумів переконати делегатів у правильності своєї програми, і щоб була харизма. Це все.

Грошей не треба? До речі, фінансування партійних організацій в Україні– туманна сфера.

Якщо ви думаєте, що сьогодні ЛОО Партії регіонів утримує якісь величезні гроші з Києва, то ви глибоко помиляєтесь. Не в грошах сила – сила в правді.

Як на мене, нині у побудові Партії регіонів не є домінантною гроші. Не вдаючись у глибокі «розклади», скажу, що сьогодні нема яскраво виражених «власників» Партії регіонів.

Можливо, Партія регіонів поки що не зовсім ідеологічна, але вона має майбутнє. Бо наші регіони різні, і якщо ми на рівні держави не забезпечимо можливості регіонам бути різними, і через цю різницю зміцнювати центральну владу, то в України нема перспективи.

Але Партія регіонів сьогодні системно і послідовно захищає «різність» Східної і Південної України», що породжує суспільний дисбаланс.

Це дуже просто. Президент і більшість Верховної Ради отримали підтримку на Сході, от вони й проводять політику, яку хочуть наші східні брати. Як член Партії регіонів я намагаюсь цю ситуацію зламати.

Є інформація, що планують внести зміни до Закону про голодомор: забрати слово геноцид. Як будете голосувати?

Це плітка. Передвиборча технологія. Ніхто того Закону чіпати не буде.

Чи правда, що на Львівщині більш-менш впливових людей буквально заганяють в Партію регіонів?

Це неправда. Навпаки, багато чиновників готові йти у депутати, скажімо, обласної ради, саме від Партії регіонів. Вони вже побували у різних партіях, але тепер хиляться до нас. Я дуже обережно до цього ставлюся. Я б хотів, щоб прийшли люди іншого мислення, державницького.

А як формуються списки в Партії регіонів?

Абсолютно демократично. Ми сьогодні робимо ставку не тільки на членів Партії регіонів.

Намагаємося залучити і тих людей, які декларують свою прихильність до партії. Тобто, щоб бути кандидатом на ту чи іншу посаду,у той чи інший список, не обов’язково бути членом партії.

Є одна хвороба… Знаєте, приходить чоловік і каже, я шість років в партії, я так настраждався, мене тут так принижували… Не це є визначальним для нас. Для нас важливо, щоб кандидат розумів і підтримував політику партії, друге, щоб він мав підтримку людей. Чого гріха таїти, є такі члени Партії регіонів, за яких, дасть Бог, проголосує десять чоловік. Але це хвороба будь-якої партії – вождизм, амбіції, зіркова хвороба…

Хто виступає у ролі журі?

Районні та міські партійні організації будуть затверджувати списки.

Ви маєте право викреслити людину зі списку?

Ні, але я маю право переконати, що буде краще взяти іншу кандидатуру.

Чи буде змінено Закон про місцеві вибори. Зокрема, міський голова Андрій Садовий сподівається, що законодавець таки дозволить механізм самовисунення?

Верховна Рада збереться 7 вересня. На той час вже розпочнеться виборча кампанія. Закон забороняє міняти правила виборів під час виборів.

В одному зі своїх інтерв’ю Ви сказали, що мер Садовий переконую центральну владу у Києві, що він непереможний. Чи може Партія регіонів зробити ставку на Садового?

Відчуваючи спротив, який зріє у Львові щодо чинної влади, навряд чи міська організація Партії регіонів висуне Андрія Івановича Садового кандидатом на міського голову Львова.

Чи означає це, що міський осередок вже обговорював кандидатуру Садового?

Так, обговорював.

За чиїм поданням?

Саме я і запропонував обговорити кандидатуру Андрія Івановича.

І які були думки?

Різні. Була дискусія, але на голосування це питання ми не ставили. В Партії регіонів, як у Львові, так і у Києві,є окремі люди, які підтримують Андрія Садового.

Як у Вас складаються стосунки з Ганною Герман і Борисом Колесніковим, у яких усе гаразд із Садовим?

І слава Богу, що все гаразд. У мене також все добре. Якщо хтось добре ставиться до Андрія Івановича, то що, він мій ворог? Це не правильно. Більше того, до Андрія Івановича як до людини у мене жодних претензій. Гарний чоловік, має гарну жінку, гарних дітей…

Але я не підтримую того, що він робить у місті, у міській господарці. Адже Львів розвивається безладно і хаотично. Більше того, ну не можу я зрозуміти, чому дороги у Львові будують іноземці?! Не можу зрозуміти, чому два роки говорили, байдикували, згаяли час, а тепер стадіон будують не львівські фірми. Але ж у нас була будівельна еліта. Згадайте покійника Кірпу…

А найгірше те, що простий львів'янин абсолютно безправний, не захищений, розчавлений. До мене часто звертаються за допомогою, я наслухуюсь стільки людських трагедій… І деколи пробитися через ті бюрократичні перепони навіть мені не вдається. І це все проблематика місцевої влади.

Політологи прогнозують, що партія влади активно використає адмінресурс?

Який адмінресурс на Львівщині може бути, якщо практично змінилися тільки голови районних державних адміністрацій, і тільки половина з них є членами Партії регіонів.

У селі є священик, вчитель та лікар. Який стосунок вони мають до Парії регіонів. Жодного.

Я думаю, що буде багато провокацій. Це є стара як світ технологія. Той, хто програє, шукає причину не в собі, а звинувачує владу.

А як бути зі спробою провести політичну люстрацію за принципом «свій – чужий»? Маємо на увазі Миколаївський район, звідки ця історія набула розголосу. Опісля новопризначеного голову району Ігоря Кіцака одразу усунули від посади?

З Ігорем Кіцаком ситуація вийшла справді паскудна. Там нема ніякої політики, ніякої люстрації. Тільки особиста непорядність самого Ігоря Кіцака. Йдеться про недостовірність його особистих даних. Проморгали.

Тепер головою Миколаївської РДА став Ігор Пілка – це також ваша рекомендація?

Ні, я був категорично проти, але всю відповідальність взяв на себе голова Львівської ОДА.

Наскільки взагалі враховані ваші пропозиції щодо кадрових рішень?

Я відстоював суто партійні позиції,а Василь Горбаль мусив виходити з більш ширшого державницького погляду. І вочевидь, його позиція є правильнішою, бо він шукає шляхи порозуміння з іншими політичними силами.

Хоча моя думка така: не може писати заяву до Януковича з проханням прийняти на роботу людина, яка ще півроку тому із великим запалом переконувала галичан, що Янукович – це велике зло для України.

Але є якась політика, яка мені поки що не зрозуміла. Я можу однозначно сказати, що мені, окрім Миколаївського, не зрозумілі призначення і у Бродівському, Сокальському, Стрийському та Пустомитівському районах. Але після того, як ми рекомендували Кіцака і сіли в калабаню, я не дуже протестую.

Вам не образливо, що Ви не стали головою Львівської ОДА?

Абсолютно ні.

У Львівській ОДА є «ваші люди»?

Моїх людей нема, є люди Божі.Я і не претендував, щоб мати когось в ОДА. Це право голови ОДА – формувати собі команду. Василя Горбаля призначив Президент, і він несе повну відповідальність за стан справ в області.

Проблема в іншому. З тих людей, яких пов’язують зі мною, є десять голів РДА. Їх рекомендували партійні організації. І серед них є люди, за яких нам, напевно, буде соромно. Дай, Боже, щоб я помилився. Тобто, не можна сказати, що ті люди, яких ми рекомендували, а їх вже немало у районній ланці, стали одразу носіями фаховості, правди принциповості, безкорисності та державності. Кадри – це проблема усіх партій.

Хто очолить список Партії регіонів до Львівської обласної ради?

Василь Горбаль. Така рекомендація бюро обласної організації і одностайна думка партійців.

Скільки буде коштувати оптимальна виборча кампанія для обласної організації Партії регіонів?

Це не малі гроші.

А скільки Ви готові заплатити?

Чому тільки я. Є багато активістів, які будуть тратити свої гроші.

Нещодавно в інтерв’ю письменник Юрій Андрухович заявив, що йому наснилося, начебто він має вбити Президента Януковича?

Що!?Що!?

Саме таке наснилося.

Це якась хвороблива маячня. Нехай сходить до церкви, подумає, помолиться, покається. Щоб почали снитися добрі сни. Забирати життя у людини – це смертний гріх.

Навіщо було віддавати Росії Крим, коли однаково підвищили ціну на газ.

Стосовно балачок про газ. Почекаймо. Нехай люди отримають компенсації. Особливо малозабезпечені. І ви побачити, що було багато шуму з нічого.

Ціна на газ – це вимога МВФ. Відповідне зобов’язання підписали Ющенко і Тимошенко ще два роки тому. Україна і Янукович стали заручниками того документа. А нам важливо співпрацювати з МВФ, бо в іншому разі до нас не прийдуть гроші.

Коли Ви востаннє спілкувалися з Віктором Януковичем?

Десь у березні.

Про що йшла мова?

Про Львівщину, було порушено багато тем. Одна з ключових – підготовка Львова до Євро-2012. Я належу до євроскептиків. Президент мене присоромив, сказав, що Євро у Львові повинно відбутися і з політичних мотивів.

Можливо, Президент повідомив, хто утримуватиме Львівський стадіон після Євро-2012?

Ні, такі деталі ми не обговорювали.

Чи були Ви на дні народження Віктора Януковича?

Так, був.

А що подарували?

Був спільний подарунок від фракції – гарна картина.

По скільки скидалися?

Помірно.

Є така думка, що ті уродини святкували надто розкішно, як на бідну країну.

Я б не сказав. Чесно скажу, мені здалося, що свої дні народження я відзначаю не так скромно.

Гал-інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ