Одномандатний виборчий округ №116 (м. Львів – центр, Галицький район та частина Сихівського та Личаківського). У 2002 році з величезним відривом за підтримки «Нашої України»нардепом тут було обрано Тараса Чорновола – 65% (84 606 голосів), у якого сьогоднішансів у Львову абсолютно нема.
Якщо ж подивитися на список лідерів торішніх виборчих перегонів до львівської обласної та міської рад, то партія «Свобода», очевидно, висуватиме свого кандидата. Швидше за все, ним стане молодий та енергійний депутат міської ради Юрій Михальчишин.
(Продовження. Чит. Приїздіть до нас в Перемишляни! Бродівський виборчий котел починає нагріватися Ліс і вибори,Вибори 2012: претенденти на округи, Округ№125: Пшевлоцький, Криштопа, Блавацький?Претенденти на папаху: Швець, Гладій, Канівець та інші, Хто стане «своїм» у Городоцько-Самбірському окрузі?).
Найбільш імовірним його опонентом буде колишній член«Нашої України», міський голова Львова Андрій Садовий. Не виключено, що помірятися силами захоче і Роман Федишин, генеральний директор ТзОВ «Шувар». Правдоподібно виглядає боротьба за мандат у цьому окрузі нинішнього народного депутата України Андрія Парубія. В одній із соціальних мереж проводиться опитування. Станом на сьогодні найзапекліша боротьба розгорнулася між нинішнім Андрієм Парубієм та свободівцем Юрієм Михальчишином.
Таким чином, у цьому окрузі попередньо вимальовуються три основні конкуренти: Юрій Михальчишин, Андрій Садовий та Андрій Парубій. Усі інші будуть грати на стороні того чи іншого кандидата. До прикладу, Роман Федишин як людина, яка веде бізнес у Львові, змушений буде врахувати усі ризики та підтримати або Садового, або Михальчишина. Оптимальний варіант для нього взагалі не брати участі у виборах до Верховної Ради, але «свободівська» більшість в міській раді буде найпереконливішим аргументом для такихвагомих господарників Львова як Роман Федишин.
Отож, придивімося ближче до кожного з трьох вищезгаданих осіб. Найперше до Юрія Михальчишина.
Михальчишин Юрій Адріянович, народився 14 листопада 1982 року уЛьвові в родині службовців. Освіта вища. У 1989 році вступив до СШ № 80 з поглибленим вивченням іспанської мови, у 1996-му переведений до Львівської української приватної гімназії, де навчався до 2000 року. В 2000 році зарахований студентом філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка; завершив навчання у 2005-му, отримав диплом магістра політології «з відзнакою». Трудову діяльність розпочав у липні 2000 року на посаді політичного оглядача часопису "За вільну Україну плюс". 31 жовтня 2005 року був зарахований до аспірантури Львівського національного університету імені Івана Франка, на кафедрі політології. У 2009 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "Політичні інститути та процеси". З липня 2009 року і по сьогодні працює старшим науковим співробітником Національного університету «Львівська політехніка». Заступник голови Львівської обласної організації ВО "Свобода" з питань політичної освіти. Є сином відомого шахового гросмейстера Адріяна Михальчишина. Прославився також неординарними заявами на кшталт: «Бандерівська армія скоро викине з України «синьожопу банду».
Другий у нашому списку – Андрій Садовий. Це класика львівської політики, це вплив через потужні медіа, це постійна, досі стабільна підтримка виборців. Андрій Садовий народився 19 серпня 1968 року у Львові. У 1987-му закінчив Львівський технікум радіоелектроніки. У 1987-1989 роках служив у Радянській Армії, закінчив Державний університет «Львівська політехніка», здобувши у 1995 році кваліфікацію інженера електронної техніки. У 1997-му здобув кваліфікацію економіста за спеціальністю «Фінанси і кредит», у 1999-му закінчив Академію державного управління при Президентові України, отримавши кваліфікацію магістра державного управління.
Трудову діяльність розпочав у 1989 році, працюючи регулювальником радіоелектронної апаратури виробничого об'єднання «Львівприлад». Перед початком виборчої кампанії 2006 року переписав всю свою медіавласність на дружину. 2002 - 2003 роки — директор ГО «Інститут розвитку міста». З 2005 року — лідер громадського об'єднання «Самопоміч». У січні 2006-го запустив новий телепроект — канал новин «24». До числа медіа ресурсів приписують і відоме в Галичині інформаційне агентство «Захід нет».
Ось так Андрій Садовий пройшов шлях від регулювальника апаратури до регулювання певних процесів у Львові. Щоправда, керманичу містастабільно не таланить у контактах з міською радою. У 2008 році вона вийшла з під контролю мера. Тоді він вимагав позачергових виборів. Тепер більшість належить непокірній «Свободі» і, не виключено, що він працює надваріантом розпуску міськради. Такий сценарій був би на руку як Партії регіонів,так і «Батьківщині». Але є один мінус у майбутній виборчій гонці – це підкилимні ігри та не задокументовані твердження політиків про домовленості Садового з регіоналами щодо голосувань у парламенті у випадку принципових для нинішньої державної влади питань. А такі закидиаж ніяк не сприятимуть стабільному рейтингу Садового. Тим паче, львів’яни навряд чи забудуть Садовому нову транспортну схему, підняття комунальних платежів тощо. Тому мер Садовий потрапив у дещо патову ситуацію: до Верховної Він може не пройти, а у міській раді програти «Свободі», яка пильно слідкує за мером, хоча й не оголошує йому недовіри. Просто не хоче брати на себе відповідальності за попередні дії міського голови. Так чи інакше, спокою у стінах Львівської міськради не передбачається.
Третій кандидат – Андрій Пару бій. Як і Садовий, вже колишній член «Нашої України». Піти з партії їх змусили зовсім не зміна поглядів, а очевидно, простий розрахунок. Людирізні вдачею, характером. Одні схильні рятувати корабель, а інші – себе. Це вибір кожного.
Щодо Андрія Паруб’я, то це особа, яка є типовим галицьким політиком. Він не кандидат наук, як Михальчишин і не медіа-бізнесмен, як Садовий.
Відомо, що Андрій Парубій народився 31 січня 1971року у місті Червонограді Львівської області. Одружений, виховує доньку Ярину. Освіта: 1994-го року закінчив Львівський державний університет ім. Франка, опісля -аспірантуру на кафедрі політології і соціології Національного університету «Львівська політехніка». Кар'єра: 1988-го очолив націоналістичну молодіжну організацію - товариство «Спадщина». Брав участь в національно-визвольному русі, організовував перші в Україні пікети. 1989 року його було арештовано за організацію несанкціонованого мітингу. З 1990-го – депутат Львівської обласної ради, секретар постійної депутатської комісії з питань молоді й спорту. У 1991-му поруч з Олегом Тягнибоком був одним з засновників Соціал-національної партії України (СНПУ), перейменованої в 2004 році у Всеукраїнське об'єднання «Свобода». З 2002-го – депутат, заступник голови Львівської обласної ради. З 2005-го - голова партії "Народний союз «Українці!», реорганізованої в Громадянське об'єднання «Український дім». Активний учасник Помаранчевої революції. Під час подій листопада-грудня 2004 року був комендантом Українського дому в Києві. Нагороджений пам'ятним знаком «Визначному учаснику Помаранчевої революції». Член політичної ради партії «Наша Україна». У лютого 2012 року написав заяву про вихід з партії.
Ось з таким багажем усі троє, ймовірно, готуються до виборів. Зрозуміло, що найбільше шансів у молодого та перспективного Юрія Михальчишина. Садовий став занадто провладний, а Парубій відірванийвід народу. Голосування у соціальних мережах – це голосування теоретиків, а народ мислить практично. Страх перед нинішньою владою змусить українців голосувати за таких, як Михальчишин. Щоправда, усе залежатиме і від подій навколо Юлії Тимошенко і того, як виглядатиме «Батьківщина» до жовтня 2012 року.
Андрій Возний.
Фото - syhiv.com