Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Чорновол знайшла винних

Опозиційний кандидат по 120-му виборчому округу на Львівщині Тетяна Чорновол називає свою поразку на парламентських виборах сфальсифікованою, а чи не в усіх бідах звинувачує партійних колег та місцевих вчителів. Попри те, що вона явно була чужою для виборців округу і сприймалася як класична «парашутистка».

«Було зрозуміло, що партійні спостерігачі та члени дільничних комісій мій результат не захистять, в кращому випадку проігнорують, в гіршому – працюватимуть на опонента. Хто йде в комісії? На жаль, такі, яких легко купити чи «додавити»», – саме так коментує завершення виборчого процесу в мажоритарному окрузі в Інтернет-блозі на сайті «Української правди» Тетяна Чорновол.

Водночас дописувачі на різних форумах обурюються: «Тетяно, Ви чітко «забили» на місцевих представників громадянського суспільства та нової генерації політиків, на знакових і авторитетних людей округу. Не було жодної патріотично налаштованої політичної структури, котра б відчула радість від спілкування з вельмишановною Тетяною, а вам ніби і не треба було».

Місцеві ж експерти додають: поразка Чорновол має цілком логічне пояснення. «Результати виборів завжди залежать від кількох чинників: від кандидатів безпосередньо, від того, наскільки давно і як активно вони працюють, і від самої організації виборчого процесу на місцях. Якщо йти від зворотного, то, варто зауважити, що жодних порушень і суттєвих недоліків у роботі виборчих дільниць і окружних комісій зафіксовано експертами і наглядачами не було. Що ж стосується кандидатів, то, власне, сама їхня опозиційність була стартовим успішним результатом: відповідно до соціологічних опитувань, загалом середній показник голосів за опозицію становив 30 відсотків, незалежно від її представника.

До того ж Ярослав Дубневич – сильний кандидат, який давно працює в Городоцькому окрузі. Чорновол же була відома більше серед журналістів і експертів, а населення дізналося про неї тільки в останні два місяці. Звинувачувати у своїй поразці когось і вимагати, щоб за неї насильно проголосували консервативні виборці округу, Тетяні Чорновол не варто було. Наші виборці голосували чесно та усвідомлено. Ні вчителі, ніхто інший у її поразці не винен. Коли результат поганий, мудра людина шукає проблему в собі, а інші намагаються відшукати недоліки в інших», – каже політолог Анатолій Романюк.

Нагадаємо, перемогу Ярослава Дубневича над Тетяною Чорновол як основним конкурентом напередодні виборів демонстрували і результати проведених екзит-полів. Майже збігся з цим опитуванням і кінцевий результат після опрацювання 100% бюлетенів на 120-му Городоцькому виборчому окрузі: самовисуванець Дубневич набрав 46,91% (50 196) голосів, тоді як за Чорновол віддали голоси 41,5 тисячі виборців або 38, 83 відсотка виборців.

Однак навіть після оголошення результатів виборів екс-журналістка 30 жовтня подала позов до суду, в якому просила Феміду здійснити перерахунок, посилаючись на аномально високу явку виборців у деяких селах та аномально низький рівень підтримки її кандидатури. У зв’язку з необґрунтованістю та безпідставністю заявленого позову Львівський окружний адміністративний суд відмовив позивачці. Тоді Чорновол вдалася до словесного самосуду у своєму Інтернет-блозі на сайті «Української правди», який обурив не тільки її опонентів, а й соратників, і звичайних виборців.

«Підмога колег і громадських активістів так і не надійшла. Ось так була втрачена перемога. Я не змогла протистояти, бо мала невелику команду в день виборів. В принципі, те, що підмоги не буде, я зрозуміла за два тижні до виборів. Тому направила всі сили на агітацію – збільшення розриву між нами. Але не допомогло. Фальсифікації на дільницях та грубі гроші все з'їли. Вчителі знали, що Дубневич – людина без жодних моральних принципів. Але абсолютно свідомо «зробили» покидька народним обранцем», – написала Тетяна Чорновол.

Утім місцеві експерти та виборці називають такі заяви абсурдними і зауважують, що заздалегідь непрохідна «залітна» кандидатка сама винна у програші, зіпсувавши репутацію своєю епатажністю і постійними звинуваченнями на адресу опонентів. «В даному окрузі була складна ситуація і на кінцевий результат виборів зіграв загалом комплекс причин. Одним з факторів стало те, що Ярослав Дубневич був депутатом обласної ради і не одну годину пропрацював у межах округу та всієї області. Окрім того, з самого початку Тетяна Чорновол не асоціювалася у виборців як мешканка нашого округу і сприймалася більшою частиною як класична «парашутистка».

Тож люди елементарно побоювалися, що більше ніколи її не побачать на окрузі після завершення виборів. Тим паче, що вони вже мали гіркий досвід співпраці із присланим зі столиці депутатом Шкілем, який взагалі не працював на благо округу. Враховуючи невеликий відрив між Дубневичем та Чорновол, ймовірно, вона могла сумніватися у чесності проведення виборів. Однак на кількох виборчих дільницях працювали члени нашої організації і, мушу сказати, серйозних порушень чи фальсифікацій зафіксовано не було. Звісно, це не дає цілісну картину і повне уявлення, але чому ж тоді представники Чорновол не фіксували порушення і не подавали інформацію про них суду?», – риторично запитує виконавчий директор Львівської облорганізації «Комітету виборців України», співкоординатор руху «Чесно» Оксана Дащаківська.

Петро Мельник.

Фото vybory.mediasapiens.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ