Депутати від «Свободи», «Нашої України», «Батьківщини», «Фронту змін», «Сильної України» та «Народної партії» вважають, що коли єднаються РУХ і Партія регіонів – то це сюжет страшного сну. Про це йдеться у їхньому відкритому листі. Події розгортаються у Страросамбірській районній раді, що на Львівщині.
«На Старосамбірщині РУХ і Партія регіонів – єдині
І в жахливому сні не могло приснитися, що цьогорічні вибори до місцевих рад обернуться для мешканців краю беззаконням і свавіллям деяких чиновників, які, впевнено всівшись у керівні крісла району, вирішили, що, даруйте, вхопили Бога за бороду. Тому, незважаючи ні на кого і ні на що, «переможці» почали діяти на свій розсуд.
Якщо голова Старосамбірської районної ради, лідер РО НРУ Володимир Горбовий попервах ще десь приховував свою любов до регіоналів, то під завершення виборчої кампанії вона вже стала явною. Що тут скажеш, коли вже на другому пленарному засіданні першої сесії районної ради нетрадиційна для наших галицьких теренів орієнтація «Рух і Партія регіонів – єдині» була зміцнена з подачі очільника представницької влади Володимира Горбового посадою заступника ради. Ця посада дісталася панові Титуху, який, власне, очолює районну організацію Партії регіонів. Чудовий тандем, нічого не скажеш!
З огляду на таку ситуацію, депутати від «Свободи» заявили про не участь в цьому голосуванні.
Що далі в ліс, то більше трісок
Ні на хвильку не попускаючи віжки, щоб бува не встигли отямитися, голова районної ради одразу ж включив в порядок денний сесії питання, які попередньо мали б розглядатися постійними депутатськими комісіями - як це передбачено статтею 47 п. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Так, депутати «Свободи» на першому пленарному засіданні запропонували розглянути ті питання, які не потребують обговорення в комісіях. Однак такі важливі питання, як регламент районної ради, положення про постійні депутатські комісії, групи, фракції, призначення директора районного радіомовлення, впорядкування організаційно-правової форми районної кіномережі, - ці питанняя якраз і вимагають обов’язкового попереднього розгляду в комісіях. Адже вони життєво важливі для всього району, тобто для всіх виборців, а не тільки для тих, інтереси яких представляє лише тандем: РУХ + Регіони. Але таку очевидну пропозицію РУХ + Регіони відхилили.
Нарешті, хто дав право голові районної ради доручати апарату районної ради право розробити регламент?! Як наслідок, у нього вписано низку положень, які суперечать Законам України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», міжнародно-правовим документам: Європейській хартії місцевого самоврядування, Всесвітній декларації про місцеве самоврядування.
Для прикладу, змінено численність депутатських груп та фракцій, не враховано бажання депутатів працювати в тих комісіях, у сфері яких вони мають великий професійний досвід. Хіба має право Старосамбірська районна рада змінювати закони України?!
Свої закони та свої порядки
На другому пленарному засіданні першої сесії районної ради ми відповідно до ст. ст. 19, 25, 26, 27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та відповідно до чинного регламенту районної ради попереднього скликання, заявили про створення фракції ВО «Свобода» та депутатської групи «Захист громади Старосамбірщини». Голова районної ради був зобов’язаний на наступній сесії оголосити про це. Цього не було зроблено. Тобто ігнорувати закони, або трактувати їх на свій розсуд – це вже стало хронічною хворобою голови районної ради.
Також за якимись попередніми домовленостями було призначено директора районного радіомовлення «Голос Прикарпаття», без розгляду кандидатури в постійних комісіях. Ця кандидатура без відповідної освіти, хоча «Голос Прикарпаття» пропонував кандидатуру зі свого колективу…
Наступним розглядалось питання про утворення постійних депутатських комісій. Вибір комісії – це право самих депутатів. Насамперед вони повинні бути сформовані із депутатів, які виявили бажання працювати в тій чи іншій комісії, які мають відповідну освіту та професійний досвід. Однак з подачі голови ради було заборонено депутатам Л. Зиблікевич та М. Дуркальцю працювати у бюджетній комісії. Чому? Тільки через те, що вони є депутатами районної ради від «Свободи». На запитання депутатів, чому так порушуюється чинне законодавство, відповідь була такою: не можуть депутати від однієї партії в кількості 2 і більше осіб бути в тій чи іншій комісії. Нехай, але чому від партії, яку очолює сам Володимир Горбовий, в склад комісій входить і по троє, і по четверо депутатів. Виходить, їм можна, а іншим - зась. Отож, мимоволі складається враження, що все робиться для того, аби більшість депутатів у комісіях була підконтрольна саме Горбовому. І знову ж таки, пан Горбовий порушив статтю третю Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» - позбавив депутатів повноти їхніх прав, доконечних для забезпечення їх реальної участі у діяльності ради та її органів.
Або ще одне беззаконня, яке вчинив В Горбовий – надав президії районної ради повноваження, які суперечать ст.57 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». А саме, в Законі передбачено, що президія є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради. Президія ради може приймати рішення, які мають дорадчий характер. А в прийнятому новою радою «Положенні про президію Старосамбірської районної ради» президія раптом дістала повноваження представляти раду у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування і громадськими організаціями. Також таж президія здобувала повноваження представляти раді кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження районною радою. З цього випливає, що сесія на пропозицію пана Горбового наділила президію, сформовану із підконтрольних йому депутатів, функціями, які мають далеко не дорадчий характер.
Також нам не зрозуміло, хто розробив статут комунального підприємства «Старосамбірська дирекція районної кіномережі», де директора призначає голова районної ради, а сесія районної ради – погоджує. Крім цього, у запропонованому паном Горбовим статуті цього КП передбачені ще і такі функції, які не сумісні з діяльністю культурного закладу. А саме: культурний заклад набув права організовувати заклади громадського харчування, надавати дозволи на списання та відчуження майна, здійснювати реєстрацію договорів оренди, займатися приватизацією, реорганізацією та ліквідацією підприємств, установ та організацій. Що це?! Адже згідно зі ст.43 п.7 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада виключно на пленарних засіданнях може засновувати тільки засоби масової інформації. Створювати комунальні підприємства районній раді категорично заборонено, про вже було вказано з боку контролних органів раді попереднього скликання.
Крім цього, пан Горбовий довів численність апарату районної ради попереднього скликання до 32 осіб, хоча Постановою Кабінету Міністрів України передбачена типова штатна чисельність апарату ради в кількості 11-13 осіб. Виходить так, що районна рада перетворилась на відділ з працевлаштування. Якщо подивитися, хто працевлаштований, – тільки «віддані особи».
І висновок. Виглядає так, що районна рада – приватна власність РУХу, Партії регіонів та їхніх клонових підставних партійок. А може це відродження культу особи районного рівня?!".
Депутати Старосамбірської районної ради: ВО «Свобода», «Наша Україна», «Батьківщина», «Фронт змін», «Сильна Україна», « Народна партія». (Всього 24 підписи).
На фото - Володимир Горбовий
Фото plast.org.ua.