Округ №125 Старосамбірський, Турківський, Сколівський , Самбірський райони (м. на теСамбір). Виглядає на те, що ця територія стане ареною боротьби «лісових» кандидатів. Судячи з активності в місцевих медіа – як щодо позитиву, так і чорного піару – два основних кандидати тут – це Анатолій Дейнека та Орест Фурдичко.
(Продовження. Перша і друга частини).
Анатолій Дейнека, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат Львівської обласної ради, має досвід виборчої діяльності саме в цьому окрузі. 2004 року опинитися в опозиційному таборі.В цьому йому допоміг впливовий тоді політик, голова облради Михайло Сендак, який був на вістрі протистояння опозиційної більшості обласної ради з провладним представництвом СДПУ(о), центр впливу якої був зосереджений навколо ДПА у Львівській області з її тодішнім головою Сергієм Медведчуком.
Після перемоги Віктора Ющенка Анатолій Дейнека повернув собі посаду начальника Управління лісового господарства Львівської області. Те, що він зберіг цю посаду і після приходу до влади «донецьких»,великою мірою пояснюється впливом голови ВРУ Володимира Литвина, членом команди якого й сьогодні є Анатолій Дейнека, очолюючи фракцію Народної партії у Львівській обласній раді. Головний лісничий області уже давно почав підготовку до виборчої кампанії, роблячи акцент на своїй науковій діяльності. Очевидно розраховує використати під виборчої кампанії імідж фахівця з проблем лісового господарства. Якщо домовленості, які сьогодні тривають між Володимиром Литвином та Партією регіонів про об’єднання чи злиття, завершаться успіхом, саме Анатолій Дейнекаматиме можливість представляти владу на виборах.
Давній опонент Дейнеки не лише в політичній сфері, а й у суто економічних, чи, швидше, бізнесових питаннях, Орест Фурдичкотеж не є новачком для цьогорегіону. В1990-1997 рр. він обіймав посаду генеральногодиректором ДЛГО «Львівліс»,був першим заступником міністра екології (2004-2005), депутатом Львівської обласної ради 1-го і 2-го демократичного скликання, головою Львівської обласної ради (1997-1998 рр.), народним депутатом України від Аграрної партії Литвина.
Будучи сьогодні безпартійним, Фурдичко намагатиметься використовувати опозиційну риторику, хоча шансів стати кандидатом від КОДу у нього, зважаючи на багате політичне минуле, практично нема.Двох цих кандидатів пов’язує не лише професійна діяльність в галузі лісового господарства, а й низка скандальних заяв та взаємних звинувачень. Нещодавно Орест Фурдичко звинуватив Анатолія Дейнеку у намаганнях приватизувати майно лісництв в регіоні на користь своїх родичів. Натомість, Дейнека свого часу стверджував, що Фурдичко використовує ресурси лісгоспів у своїй виборчій кампанії. Парламентські вибори восени 2012 року якщо й не покладуть край давній суперечці, то, принаймні, визначать тимчасового переможця в цій особистій війні.
Також можлива поява як кандидата від влади в цьому регіоні депутата Львівської обласної ради, начальник Львівської залізниці Богдана Піха. В 2010 році він здобув тут беззаперечну перемогу на виборах до облради.
Кандидатом від іншого табору усі шанси стати має потужний бізнесмен, власник відпочинкового комплексу в Старосамбірському районі Андрій Лопушанський. Він уже давно розпочав власну виборчу кампанію, вибудовуючи собі імідж патріота-господарника. За президенства Ющенка Лопушанський був заступником голови НАК "Нафтогаз" скандально відомого Олексія Івченка. Після звільнення свого однопартійця з високої посади, Лопушанський повністю посвятив себе бізнесу. Єдине, що може завадити Лопушанському стати єдиним кандидатом від КОДу, – його партійність. Як відомо, КУН на центральному рівні не є членом Комітету опору диктатурі, тому при розподілі квот на місцях цю партію можуть просто не врахувати, віддавши округ котромусь із політичних важковаговиків – Фронту Змін, Батьківщині або Свободі. Остання має можливість «закрити» цей округ за рахунок брата лідера ВО Свобода Андрія Тягнибока, який переміг в одному з округів Сколівщини, ставши депутатом Львівської обласної ради.
Серйозним суперником для Андрія Лопушанського вважають також Михайла Гичку, котрий перемагав на виборах до обласної радина Старосамбірщині тричі поспіль.Однак ресурси його невеликі, а це буде вагомим для бойківського краю.
Неодноразово заявляв про бажання балотуватись тут і колишній заступник голови Секретаріату Президента Ющенка, виходець з Турківщини Ігор Пукшин. Однак поки що активної діяльності за межами Турківського району він не веде.
Складається так, що в кожному районі округу свій лідер. Дейнека у Сколівському, Пукшин у Турківському, Лопушанський у Старосамбірському. Окрім цього за рахунок загальної опінії однакові шанси і у Андрія Тягнибока та Ореста Фурдичка.
Округ №121 м. Дрогобич, м. Борислав, м. Трускавець, Дрогобицький район. Результати виборів в цьому окрузі стануть визначальними для одного з найбільших галицьких багатіїв Петра Димінського. Саме в цьому окрузі він переміг в 2002 році, будучи кандидатом від Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". Може спробувати повторити свою перемогу і цього разу. До того ж, перемовини з іншими політичними силами в Петра Петровича відбуваються не зовсім успішно. За нашою інформацією, невдачею закінчились переговори з партією УДАР, яка не захотіла, навіть не за просто так, мати в себе у списках кандидата із суперечливим іміджем. Звісно, УДАР може підтримати кандидатуру Димінського в мажоритарному окрузі – своєрідна компенсанція. Водночас, беручи до уваги, те, що на останніх президентських виборах Димінський підтримав Віктора Януковича, варто було б розраховувати на місце і у списках Партії регіонів. Однак пропозиція, які була отримана, – повна задіяність медіахолдингу ZIK у виборчій кампанії та сума, що починалася від 10 млн дол.. за прохідне місце, були не прийнятними для львівського олігарха. Тому варто очікувати його появи на теренах, передусім, Дрогобицького району в ролі кандидата-мажоритарника. Для Димінського присутність у парламенті – питання надзвичайно важливе, адже після того, як більшість в Львівській обласній та міській радах формує ВО Свобода, вплив на політику Львівщини в олігарха суттєво знизився. А після того, як людину Димінського – Богдана Петрушака звільнили з посади заступника голови ЛОДА, стало зрозуміло, що багатій остаточно втратив впливи і на обласну адміністрацію. Окрім цього, несподівано набирає обертів справа, що стосується побиття водія, який підрізав кортеж олігарха. Представляти інтереси жертви взявся екс-прокурор Львівщини Олексій Баганець, який нині представляє в судах Юрія Луценка. Зважаючи на це, депутатська недоторканність для Петра Димінського є не лише питанням подальшого успішного розвитку бізнесу. Конфлікт Димінського з Костюком, який давно вийшов за межі місцевого телеефіру, також не додаватиме шансів магнатуна цих виборах.
В цьому ж окрузі можливо, владу представлятиме й теперішній голова Дрогобицької РДА, депутат Львівської облради, а в 2002-2006 році голова галицького парламенту Михайло Сендак. Впевнена перемога на місцевих виборах, можливість задіяти адмінресурс та можлива фінансова підтримка з боку котрогось із олігархів дадуть Сендаку непогані стартові шанси для перемоги.
Об’єднану опозицію в цьому регіоні можливо представлятиме депутат Львівської обласної ради від ВО Свобода Михайло Задорожний. Якщо в результаті внутрішніх «торгів» за округи цей район відійде до ВО Свобода, тосаме Задорожнийотримає таку можливість.В такому випадку його публічний конфлікт з Михайлом Сендаком (який сьогодні в основному розгортається в стінах обласної ради та в місцевих ЗМІ) набуде ширших масштабів. Мінуси Задорожнього – він чужий для великих міст і його імідж можуть добре потрусити давньою історією з перебуванням в СДПУ (о).
Виглядає і на те, що у голови Львівської обласної організації Батьківщини Романа Ілика дуже мало шансів потрапити у прохідну частину списків від БЮТу. Аргументів для своєї присутності у списках, на взірець, потужна обласна організація, наявність депутатського корпусу в обласній чи міській раді, у нього нема, як і нема серйозних фінансових можливостей. Однак зважати на нього в Києві все-таки повинні. Тому, можливо, йому буде запропоновано за квотою Батьківщини поборотись за місце у парламенті як кандидату-мажоритарнику. Власне, не забуваймо, що Ілик одним з перших оголосив голосування на підтримку Ю.Тимошенко.
Є на цьому окрузі і кілька невідомих «конячок». Перша з них – це Віктор Возняк, власник місцевого медіа холдингу, який несподівано добре стартував останнім часом. Добра команда, непоганий медійний ресурс, орієнтація на Ігоря Насаликастворюють добротні шанси.
Друга «конячка» ще менш відома як для Галичини, так і для Дрогобицького регіону. Це Ігор Курус, колишній заступник голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Він активно просуває національний проект В. Каськіва «Відкритий світ». Є президентом ФК «Стебник» та, як подейкують, власником кількох готелів у Східниці. Поки що цього замало, щоб бути у прем’єр лізі на цьому окрузі, але час покаже…
P.S. (28 квітня ЦВК ухвалила рішення про створення 225 одномандатних виборчих округів по виборах до Верховної Ради України. Нумерація округів, відповідно до цього рішення, дещо відрізняється від нумерації, що використовувалась на попередніх виборах, і на яку опирався автор статті. Тому в цій та подальших статтяхокруги Львівщини будуть аналізуватись за старою послідовністю, проте з новою нумерацією).
Далі буде…
Олександр Іванюк для Гал-інфо.